Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Կալիֆոռնիայի ՀԲԸՄ Մանուկեան-Տեմիրճեան վարժարանի սաներին
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգի Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության Մանուկեան-Տեմիրճեան վարժարանի ավագ դպրոցի աշակերտներին, ովքեր այս օրերին ճանաչողական այցով գտնվում են Հայաստանում։
Ողջունելով ներկաներին՝ Զարեհ Սինանյանը կարևորել է սփյուռքահայ երիտասարդների ուսումնաճանաչողական այցերը հայրենիք, որոնք նպաստում են տեղում հայաստանյան իրականությանը ծանոթանալուն և հայրենիքի հետ ամուր կապեր ստեղծելուն։
Հանդիպման շրջանակում Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղությունները, մասնավորապես, անդրադարձել «Քայլ դեպի տուն», «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան», «իԳործ», «ԴիասՊրո» ծրագրերին, երիտասարդական հաժողովներին և այլն:
Ամերիկահայ երիտասարդները հանդիպման ավարտին իրենց հարցերն են ուղղել Գլխավոր հանձնակատարին, որոնք վերաբերել են սփյուռքի երիտասարդական կառույցների հետ համագործակցությանը, Հայաստանում կրթության և զբաղվածության հնարավորություններին, ինչպես նաև հայրենադարձության միտումներին։

Главный уполномоченный встретился с учениками колледжа Манукян-Демирчян AGBU в Калифорнии
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян принял старшеклассников колледжа Манукян-Темирджян Всеармянского благотворительного союза штата Калифорния, США, которые в настоящее время находятся с ознакомительным визитом в Армении.
Приветствуя присутствующих, Заре Синанян подчеркнул, что образовательные визиты молодежи армянской диаспоры на родину помогают им понять реалии Армении и укрепляют прочные связи с родиной.
В рамках встречи Заре Синанян представил основные направления деятельности Офиса главного уполномоченного по делам диаспоры, в частности, коснулся программ «Шаг к дому», «Молодой посол диаспоры», «iGorts», «ДиасПро», молодежного форума и т.д.
В завершение встречи армянская молодежь из Армерики адресовала гравному уполномоченному вопросы, которые касались сотрудничества с молодежными структурами диаспоры, возможностей получения образования и трудоустройства в Армении, а также тенденций репатриации.