Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպանի հետ
Սփյուռքի գործերի հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային:
Ողջունելով հյուրին՝ Գլխավոր հանձնակատարն անդրադարձել է Հնդկաստանի հայ համայնքի պատմական նշանակությանն ու մեր օրերում համայնքի հետ համագործակցության հարցերին։
Զրույցի ընթացքում Զարեհ Սինանյանը զրուցակցին է ներկայացրել Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղություններն ու ծրագրերը։ Առանձին անդրադարձ է կատարվել սեպտեմբերի 17-20-ը Երևանում կայանալիք Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովին, որին այս տարի մասնակցում են նաև գործընկեր երկրների սփյուռքի գծով պատասխանատու ներկայացուցիչները։
Իր հերթին ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպանն անդրադարձել է Հնդկաստանի փորձին սփյուռքի և արտերկրում բնակվող հայրենակիցների հետ աշխատանքներում։
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր՝ կարևորելով երկու երկրների սփյուռքի հարցերով լիազոր մարմինների միջև բազմակողմ համագործակցության զարգացումը։

High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan recieved Nilakshi Saha Sinha, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of India to the Republic of Armenia.
In his remarks, the High Commissioner emphasized the historical significance of the Armenian community in India and discussed ongoing collaboration with the community.
During their meeting, Zareh Sinanyan detailed the key initiatives and programs led by the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs. He also highlighted the upcoming Global Armenian Summit, set to take place in Yerevan from September 17-20, and noted that this year’s summit will feature participation from officials responsible for Diaspora affairs in partner countries.
Ambassador Nilakshi Saha Sinha shared insights into India’s approach to engaging with its Diaspora and citizens abroad.
The meeting concluded with a discussion of other topics of mutual interest, underscoring the importance of enhancing multilateral cooperation between the two countries' Diaspora authorities.