Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպանի հետ
Սփյուռքի գործերի հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային:
Ողջունելով հյուրին՝ Գլխավոր հանձնակատարն անդրադարձել է Հնդկաստանի հայ համայնքի պատմական նշանակությանն ու մեր օրերում համայնքի հետ համագործակցության հարցերին։
Զրույցի ընթացքում Զարեհ Սինանյանը զրուցակցին է ներկայացրել Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղություններն ու ծրագրերը։ Առանձին անդրադարձ է կատարվել սեպտեմբերի 17-20-ը Երևանում կայանալիք Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովին, որին այս տարի մասնակցում են նաև գործընկեր երկրների սփյուռքի գծով պատասխանատու ներկայացուցիչները։
Իր հերթին ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպանն անդրադարձել է Հնդկաստանի փորձին սփյուռքի և արտերկրում բնակվող հայրենակիցների հետ աշխատանքներում։
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր՝ կարևորելով երկու երկրների սփյուռքի հարցերով լիազոր մարմինների միջև բազմակողմ համագործակցության զարգացումը։

Главный уполномоченный встретился с послом Индии в Армении
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян принял Нилакши Саха Синху, Чрезвычайного и Полномочного Посла Индии в Республике Армения.
Приветствуя гостя, главный уполномоченный подчеркнул историческое значение армянской общины в Индии и обсудил продолжающееся сотрудничество с общиной.
Во время встречи Заре Синанян подробно рассказал о ключевых инициативах и программах, реализуемых Офисом. Он также выделил предстоящий Всемирный армянский саммит, который состоится в Ереване с 17 по 20 сентября, и отметил, что в этом году в саммите примут участие должностные лица, ответственные за диаспору в странах-партнерах.
Посол Нилакши Саха Синха поделилась своими мыслями о подходе Индии к взаимодействию со своей диаспорой и гражданами за рубежом.
На встрече стороны также обсудили другие вопросы, представляющие двусторонний интерес, подчеркнув развитие многостороннего сотрудничества между уполномоченными органами по вопросам диаспоры двух стран.