«Հայրենադարձության մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկում
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակում տեղի ունեցավ «Հայրենադարձության մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկում՝  գործընկեր հասարակական  ու միջազգային կազմակերպությունների, փորձագետ-գիտնականների ու հայրենադարձների մասնակցությամբ:
Գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանը ներկայացրեց օրենքի նախագծով նախատեսվող դրույթները, ծավալվեց քննարկում օրենքով նախատեսված կարգավորումների, հասկացությունների, ինտեգրման միջոցառումների, պատասխանատու լիազոր մարմինների, գործընկերության և այլ հարցերի վերաբերյալ:
Գրասենյակը գործընկեր կառույցներին նաև հաղորդում ներկայացրեց վերջին օրերին Լիբանանում ստեղծված իրավիճակի ու հայ համայնքի իրադրության վերաբերյալ:
Մասնակցում էին «Իզմիրլյան» հիմնադրամը,  «Առաքելություն Հայաստան», Repat Armenia, «Դեպի Հայք», «Հայկական Կարիտաս»,  «Կարմիր խաչ», «Մարդը կարիքի մեջ» (People in Need) կազմակերպությունները, Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության հայաստանյան ներկայացուցչությունը, Գերմանական միջազգային համագործակցության ընկերությունը (GIZ), «Օրբելի» և «Գեղարդ» գիտավերլուծական կենտրոնների  և այլ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:

Обсуждение законопроекта «О репатриации»
Аппарат главного уполномоченного по делам диаспоры РА провел обсуждение законопроекта «О репатриации» с участием представителей партнерских общественных и международных организаций, экспертов, ученых и репатриантов.
Руководитель аппарата главного уполномоченного по делам диаспоры Мушег Гукасян представил основные положения законопроекта, после чего состоялось детальное обсуждение различных аспектов законопроекта.
В ходе встречи партнерским организациям была представлена обновленная информация о состоянии армянской общины в Ливане в связи с текущей ситуацией.
В обсуждении приняли участие представители фонда «Измирлян», общественной благотворительной организации «Миссия Армения», фонда «Repat Armenia», «Birthright Armenia», «Каритас Армении», Армянского общества Красного Креста, чешской организации «People in Need», представительства Международной организации по миграции в Армении, Германского общества по международному сотрудничеству (GIZ), а также исследователи центров «Орбели» и «Гегард» и др.
Участники обсуждения поделились своими рекомендациями и замечаниями. Было принято решение продолжить работу над доработкой и улучшением законопроекта.