Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Ռուսաստանում
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Ռուսաստանի Դաշնությունում: Ռուսաստանի այ իրավաբանների ասոցիացիայի հրավերով՝ նա մասնակցել է ասոցիացիայի տարեկան ընդհանուր ժողովին։
Ողջունելով հյուրերին՝ Զարեհ Սինանյանը շնորհակալություն է հայտնել ասոցիացիայի անդամներին կատարած աշխատանքի համար՝ ընդգծելով սփյուռքի մասնագիտական ներուժի համախմբման կարևորությունը:
Նույն օրը երեկոյան Գլխավոր հանձնակատարը մասնակցել է «Կռունկ. Կոմիտաս» մշակութային երեկոյին, որը կազմակերպվել էր Սանկտ Պետերբուրգի հայկական տարածաշրջանային երիտասարդական ասոցիացիայի կողմից: Լարային քառյակի կատարմամբ հնչել Կոմիտասի, Սայաթ-Նովայի, Առնո Բաբաջանյան և մեծանուն այլ հայերի ստեղծագործություններ։ Համերգն ուղեկցվել է Մարտիրոս Սարյանի կտավների անիմացիոն լուծումներով, ինչպես նաև երիտասարդ ակտիվիստների աշխատանքների ցուցադրությամբ:
Սանկտ Պետերբուրգում Հայաստանի գլխավոր հյուպատոսությունում առանձին հանդիպում է տեղի ունեցել համայնքի երիտասարդների հետ։ Հանդիպումն ընթացել է հարցուպատասխանի ձևաչափով: Քննարկվել են հայապահպանությանը, հայ մշակույթի տարածմանը, Հայաստանում զինվորական ծառայությանը, ՀՀ քաղաքացիության ստացմանը, հայրենադարձությանն առնչվող հարցեր: Հանդիպմանը մասնակցել է գլխավոր հյուպատոսի պաշտոնակատար Ազա Գրիգորյանը։
Գլխավոր հանձնակատարը կարևորել է Սանկտ Պետերբուրգի երիտասարդության ակտիվ մասնակցությունը գրասենյակի կողմից իրականացվող ծրագրերին և միջոցառումներին և շարունակական համագործակցության հույս հայտնել:

Рабочий визит главного уполномоченного в Россию
Главный уполномоченный Заре Синанян находится с рабочим визитом в России. По приглашению председателя Ассоциации армянских юристов России Шагена Петросяна он принял участие в юбилейном ежегодном общем собрании Ассоциации.
Приветствуя гостей Заре Синанян поблагодарил членов ассоциации за проделанную работу, подчеркнув важность консолидации высококвалифицированных специалистов в сфере юриспруденции.
Вечером того же дня, главный уполномоченный был приглашен на концерт, «Крунк. Комитас», посвященный творчеству великого армянского композитора Комитаса. Организатором мероприятия стала Армянская региональная молодежная ассоциация Санкт-Петербурга (АРМА). На концерте прозвучали струнный квартет, фортепиано, дудук, арфа и канон. Музыкальная программа состояла из произведений армянских композиторов (Комитас, Саят-Нова, А. Бабаджанян и др.). Концерт был дополнен завораживающим визуальным оформлением, состоящим из оживших полотен Мартироса Сарьяна, а также картин и авторской анимации от активистов АРМА.
В генеральном консульстве Армении в Санкт-Петербурге состоялась встреча с представителями молодежи. Диалог состоялся в формате вопросов-ответов. Обсуждался широкий спектр вопросов, касающихся сохранения армянства, механизмов продвижения армянской культуры. Особое внимание было уделено вопросам воинского учета и службы, репатриации и получения гражданства. Во встрече приняла участие исполняющая обязанности генерального консула Аза Ншановна Григорян.
Главный уполномоченный отметил активное участие молодежи Санкт-Петербурга в программах и мероприятиях, проводимых Офисом и выразил надежду на продолжительное сотрудничество в укреплении отношений Армения-Диаспора, а также поблагодарил молодежь за высокую организацию концерта, посвященного Комитасу.