Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Սան Պաուլոյի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Սան Պաուլո այցի շրջանակներում ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ՀՀ պատվավոր հյուպատոսությունում հանդիպում է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Սան Պաուլոյի հայ երիտասարդական կառույցների և նախաձեռնությունների ներկայացուցիչները։
Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպման շրջանակում ներկայացրել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղությունները, խոսել սփյուռքի ներուժի ներգրավմանն ուղղված ծրագրերի,  հայ համայնքների հետ երկխոսության զարգացմանն ու հայրենադարձության աջակցմանը միտված նախաձեռնությունների մասին։
Զարեհ Սինանյանը պատասխանել է հանդիպման մասնակիցների տարաբնույթ հարցերին, որոնք վերաբերել են գրասենյակի հետ համագործակցության ձևաչափերին, ընթացիկ ծրագրերին մասնակցությանն ու Բրազիլիայի հայ համայնքի հետ կապի առավել ամրապնդմանը։

Zareh Sinanyan Meets with Representatives of the Armenian Community in São Paulo
While in São Paulo, the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, at the RA Honorary Consulate met with representatives of the local Armenian community, including those from Armenian youth organizations and initiatives in São Paulo.
During the meeting, Zareh Sinanyan presented the main objectives of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs, particularly the programs aimed at engaging the potential of the Diaspora, initiatives focused on strengthening connections and collaboration with Armenian communities, and facilitating repatriation.
The High Commissioner answered various questions from the attendees regarding collaboration with the Office, participation in current programs, and further strengthening ties with the Armenian community in Brazil.