Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Սան Պաուլոյի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Սան Պաուլո այցի շրջանակներում ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ՀՀ պատվավոր հյուպատոսությունում հանդիպում է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Սան Պաուլոյի հայ երիտասարդական կառույցների և նախաձեռնությունների ներկայացուցիչները։
Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպման շրջանակում ներկայացրել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղությունները, խոսել սփյուռքի ներուժի ներգրավմանն ուղղված ծրագրերի,  հայ համայնքների հետ երկխոսության զարգացմանն ու հայրենադարձության աջակցմանը միտված նախաձեռնությունների մասին։
Զարեհ Սինանյանը պատասխանել է հանդիպման մասնակիցների տարաբնույթ հարցերին, որոնք վերաբերել են գրասենյակի հետ համագործակցության ձևաչափերին, ընթացիկ ծրագրերին մասնակցությանն ու Բրազիլիայի հայ համայնքի հետ կապի առավել ամրապնդմանը։

Заре Синанян встретился с представителями армянской общины Сан-Паулу
В рамках визита в Сан-Паулу главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян встретился с представителями армянской общины в Почетном консульстве РА в Сан-Паулу. На встрече также присутствовали представители армянских молодежных структур и инициатив Сан-Паулу.
В рамках встречи главный уполномоченный представил основные направления деятельности Офиса, рассказал о программах, направленных на задействование потенциала диаспоры, инициативах, направленных на развитие диалога с армянскими общинами и поддержку репатриации.
Заре Синанян ответил на различные вопросы участников встречи, которые касались форматов сотрудничества с Офисом, участия в текущих программах и дальнейшего укрепления связей с армянской общиной Бразилии.