Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Կորդովայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Արգենտինա աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Կորվոբա քաղաքում այցելել է Հայ բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) գրասենյակ և հանդիպում ունեցել կառույցի նախագահ Արիել Վարդանյանի և վարչության անդամների հետ։
Կորդոբայում տեղի  է ունեցել նաև հանդիպում Կորդոբայի հայ համայնքի (Colectividad Armenia de Córdoba) ներկայացուցիչների կողմից։ Համայնքի վարչության նախագահ Լիլիան Բալեանի հետ և համայնքի անդամների հետ քննարկման շրջանակում Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է գրասենյակի ծրագրերն ու խոսել Հարավային Ամերիկայի հայ համայնքների հետ համագործակցության հնարավորությունների մասին։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև հայապահպանությանը, հայերեն լեզվի ուսուցմանն ու երիտասարդությանն ներգրավմանն ուղղված բազմաթիվ հարցեր։
Կորդոբայում Զարեհ Սինանյանն այցելել է նաև հայ համայնքի  Մանուել Բելգրանոյի անվան դպրոցը, հանդիպել դպրոցի ղեկավարության Կլաուդիա Տոլեդոյի և Լորենա Սոսայի հետ, շրջել ուսումնական հաստատությունում և ծանոթացել կրթական ծրագրերին։
Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է նաև Կորդոբայի Հայ Առաքելական Սուրբ Գևորգ եկեղեցի և հանդիպում ունեցել Տեր Կարապետ Նահապետյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայապահպանությանն ուղղված տարաբնույթ հարցեր։

Заре Синанян встретился с представителями армянской общины Кордовы
В рамках своего рабочего визита в Аргентину главный уполномоченный по делам диаспоры, посетил офис Армянского всеобщего благотворительного союза (UGAB) в Кордове. В ходе визита он встретился с президентом организации Ариэль Вартанян и членами правления.
Заре Синанян также провел обсуждения с представителями армянской общины Кордовы (Colectividad Armenia de Córdoba). На встрече с президентом совета общины Лилиан Балеян и членами общины, главный уполномоченный представил программы Офиса и обсудил потенциальные пути сотрудничества с армянскими общинами по всей Южной Америке.
В ходе беседы были затронуты ключевые темы, включая защиту армян, преподавание армянского языка и вовлечение молодежи в деятельность общины.
Во время своего пребывания в Кордове Заре Синанян посетил школу Мануэля Бельграно армянской общины, где встретился с директорами школы Клаудией Толедо и Лореной Сосей. Он осмотрел помещения школы и узнал больше о ее образовательных программах. Главный уполномоченный также посетил Армянскую апостольскую церковь Сурб Геворг (Iglesia Apostólica Armenia Surp Kevork) в Кордове, где провел встречу с отцом Карапетом Наапетяном. Обсуждение было сосредоточено на вопросах, касающихся благосостояния и защиты армян в регионе.