Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Կորդովայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Արգենտինա աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Կորվոբա քաղաքում այցելել է Հայ բարեգործական ընդհանուր միության (ՀԲԸՄ) գրասենյակ և հանդիպում ունեցել կառույցի նախագահ Արիել Վարդանյանի և վարչության անդամների հետ։
Կորդոբայում տեղի  է ունեցել նաև հանդիպում Կորդոբայի հայ համայնքի (Colectividad Armenia de Córdoba) ներկայացուցիչների կողմից։ Համայնքի վարչության նախագահ Լիլիան Բալեանի հետ և համայնքի անդամների հետ քննարկման շրջանակում Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է գրասենյակի ծրագրերն ու խոսել Հարավային Ամերիկայի հայ համայնքների հետ համագործակցության հնարավորությունների մասին։
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև հայապահպանությանը, հայերեն լեզվի ուսուցմանն ու երիտասարդությանն ներգրավմանն ուղղված բազմաթիվ հարցեր։
Կորդոբայում Զարեհ Սինանյանն այցելել է նաև հայ համայնքի  Մանուել Բելգրանոյի անվան դպրոցը, հանդիպել դպրոցի ղեկավարության Կլաուդիա Տոլեդոյի և Լորենա Սոսայի հետ, շրջել ուսումնական հաստատությունում և ծանոթացել կրթական ծրագրերին։
Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է նաև Կորդոբայի Հայ Առաքելական Սուրբ Գևորգ եկեղեցի և հանդիպում ունեցել Տեր Կարապետ Նահապետյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայապահպանությանն ուղղված տարաբնույթ հարցեր։

Zareh Sinanyan Meets with Representatives of the Armenian Community in Córdoba
As part of his official visit to Argentina, Zareh Sinanyan, RA High Commissioner for Diaspora Affairs, visited the Armenian General Benevolent Union (UGAB) office in Córdoba. During his visit, he met with the organization's president, Ariel Vartanian, and board members.
Zareh Sinanyan also engaged in discussions with representatives from the Armenian community of Córdoba (Colectividad Armenia de Córdoba). In a meeting with Lilian Balian, President of the community board, and community members, the High Commissioner presented the programs of the Office and dsicussed potential avenues for cooperation with Armenian communities across South America.
The conversation addressed key topics, including the protection of Armenians, the teaching of the Armenian language, and the involvement of youth in community activities.
During his stay in Córdoba, Zareh Sinanyan visited the Manuel Belgrano School of the Armenian Community, where he met with school principals Claudia Toledo and Lorena Sosa. He toured the school facilities and learned more about its educational programs.
The High Commissioner also visited the Armenian Apostolic Church of Saint Gevorg (Iglesia Apostólica Armenia Surp Kevork) in Córdoba, where he held a meeting with Father Karapet Nahapetyan. The discussion focused on issues concerning the welfare and protection of Armenians in the region.