Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Բուենոս Այրեսի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Աշխատանքային այցով Բուենոս Այրեսում գտնվող ՀՀ սփյուռքի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Արգենտինայում ՀՀ դեսպանությունում հանդիպում է ունեցել Արգենտինայի Հանրապետության հայկական հաստատությունների (Instituciones Armenias de la República Argentina/ IARA) խորհրդի ներկայացուցիչների հետ։
Խորհրդի հետ հանդիպմանը, որին անդամակցում են Արգենտինայի տասնյակ հայկական համայնքային կառույցներ, Զարեհ Սինանյանը հանգամանալից անդրադարձ է կատարել գրասենյակի գործունեությանը, ներկայացրել հիմնական ուղղություններն ու ծրագրերը, խոսել հայկական սփյուռքի ներուժի ներգրավման հնարավորությունների, հայապահպանության ու հայրենադարձության մասին։
Հանդիպմանը տեղի ունեցած քննարկման առանցքային թեմաներն են եղել Արգենտինայի հայ համայնքի հետ բազմակողմ կապերի ամրապնդումն ու ներգրավվածությունը գրասենյակի ծրագրերում։
Բուենոս Այրեսում Զարեհ Սինանյանը և ՀԲԸՄ նախագահ Սեմ Սիմոնյանն այցելել են ՀԲԸՄ «Մարի Մանուկյան» վարժարան՝ մասնակցելով ուսումնական հաստատության 50-ամյակին նվիրված միջոցառմանը։ Գլխավոր հանձնակատարը ծանոթացել է նաև վարժարանի գործունեությանը և ղեկավարության հետ քննարկել ներկայիս մարտահրավերները։
Զարեհ Սինանյանը ներկա է գտնվել նաև Հայ-արգենտինական դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակին նվիրված ծառատունկին։

Заре Синанян встретился с представителями армянской общины Буэнос-Айреса
Находящийся с рабочим визитом в Буэнос-Айресе главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян в посольстве Армении встретился с представителями Совета армянских учреждений Аргентинской Республики (Instituciones Armys de la Republica Argentina/IARA).
На встрече с Советом, членами которого являются десятки структур армянской общины Аргентины, Заре Синанян подробно остановился на деятельности Офиса, представил основные направления и программы, рассказал о возможностях привлечения потенциала армянской диаспоры, сохранении армянства и репатриации.
Ключевыми темами обсуждения на встрече стали укрепление многосторонних отношений с армянской общиной Аргентины и участие в программах Офиса.
В Буэнос-Айресе Заре Синанян и президент AGBU Сэм Симонян посетили колледж AGBU «Мари Манукян», приняв участие в мероприятии, посвященном 50-летию учебного заведения. Главный уполномоченный также ознакомился с деятельностью школы и обсудил с руководством текущие проблемы.
Кроме того, Заре Синанян принял участие в церемонии посадки деревьев, посвященной 30-летию армяно-аргентинских дипломатических отношений.