Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Բուենոս Այրեսի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Աշխատանքային այցով Բուենոս Այրեսում գտնվող ՀՀ սփյուռքի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Արգենտինայում ՀՀ դեսպանությունում հանդիպում է ունեցել Արգենտինայի Հանրապետության հայկական հաստատությունների (Instituciones Armenias de la República Argentina/ IARA) խորհրդի ներկայացուցիչների հետ։
Խորհրդի հետ հանդիպմանը, որին անդամակցում են Արգենտինայի տասնյակ հայկական համայնքային կառույցներ, Զարեհ Սինանյանը հանգամանալից անդրադարձ է կատարել գրասենյակի գործունեությանը, ներկայացրել հիմնական ուղղություններն ու ծրագրերը, խոսել հայկական սփյուռքի ներուժի ներգրավման հնարավորությունների, հայապահպանության ու հայրենադարձության մասին։
Հանդիպմանը տեղի ունեցած քննարկման առանցքային թեմաներն են եղել Արգենտինայի հայ համայնքի հետ բազմակողմ կապերի ամրապնդումն ու ներգրավվածությունը գրասենյակի ծրագրերում։
Բուենոս Այրեսում Զարեհ Սինանյանը և ՀԲԸՄ նախագահ Սեմ Սիմոնյանն այցելել են ՀԲԸՄ «Մարի Մանուկյան» վարժարան՝ մասնակցելով ուսումնական հաստատության 50-ամյակին նվիրված միջոցառմանը։ Գլխավոր հանձնակատարը ծանոթացել է նաև վարժարանի գործունեությանը և ղեկավարության հետ քննարկել ներկայիս մարտահրավերները։
Զարեհ Սինանյանը ներկա է գտնվել նաև Հայ-արգենտինական դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակին նվիրված ծառատունկին։

Zareh Sinanyan Meets with Armenian Community Representatives in Buenos Aires
Zareh Sinanyan, the High Commissioner for Diaspora Affairs of Armenia, met with representatives of the Council of Armenian Institutions of Argentina (Instituciones Armenias de la República Argentina/IARA) during his working visit to Buenos Aires. The meeting, held at the Armenian Embassy to Argentina, included representatives from numerous Armenian organizations across the country.
Sinanyan shared an overview of the Office’s activities, highlighting its main programs and initiatives for engaging the Armenian Diaspora, supporting cultural preservation, and promoting repatriation.
Discussions centered on enhancing relations with Argentina's Armenian community and expanding its involvement in diaspora office programs.
During his visit, Sinanyan and AGBU President Sam Simonian visited the AGBU Marie Manoogian Institute to mark the school’s 50th anniversary, where they discussed its achievements and current challenges with the administration.