Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Լոս Անջելեսի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Աշխատանքային այցով Կալիֆորնիայում գտնվող ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Լոս Անջելեսում մի շարք հանդիպումներ է ունեցել հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Լոս Անջելեսի Կալիֆորնիայի համալսարանի (UCLA) հայ ուսանողական միությունները համակարգող խորհրդի ղեկավար կազմի հետ։ Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպմանը ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունն ու ծրագրերը, հայրենադարձությանը, սփյուռքի ներուժի ներգրավմանն ու սփյուռքի երիտասարդներին ուղղված նախաձեռնությունները։ Քննարկման առանցքում եղել են համայնքային կյանքում երիտասարդների մասնակցության հարցերն ու նրանց դերը Հայաստան-սփյուռք կապի ամրապնդման գործում։
Հայ կրթական հիմնարկության (Armenian Educational Foundation) վարչության ներկայացուցիչների  հետ հանդիպմանը քննարկվել են կառույցի բազմակողմ ծրագրերը՝ նպատակաուղղված գիտակրթական ոլորտում Հայաստանի կարողությունների ամրապնդմանն ու զարգացմանը։
Ամերիկահայ գործիչներ Ավո Թավիթյանի, Արա Թավիթյանի և Սիմոն Չէքմեջյանի հետ կայացած հանդիպմանը  քննարկվել են հայրենիքում իրականացվող ներդրումային նախաձեռնություններն ինչպես մասնավոր, այնպես էլ հանրային առողջապահության ոլորտներում։
Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է նաև գրասենյակի կողմից իրականացվող «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցներ  Վիգեն Անտունյանի և Վլադիմիր Հարությունյանի հետ՝ քննարկելով սփյուռքի երիտասարդ դեսպանների ցանցի ընդլայնմանն առնչվող հարցերը։
Կալիֆորնիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ այլ հանդիպումների մանրամասները կներկայացնենք հաջորդ հրապարակումներում։
Նշենք, որ Գլխավոր հանձնակատարը Միացյալ Նահանգներ աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպումներ կունենա Կալիֆորնիայի, Նևադայի, Նյու Յորքի և Նյու Ջերսիի հայ համայնքների ներկայացուցիչների հետ։

High Commissioner Meets with Armenian community representatives in Los Angeles
As part of his working visit to California, Zareh Sinanyan, RA High Commissioner for Diaspora Affairs, held a series of meetings with representatives of the Armenian community in Los Angeles.
During his visit, Zareh Sinanyan met with the leadership of the Armenian Student Association at the University of California, Los Angeles (UCLA). The High Commissioner presented the Office’s activities and programs, focusing on repatriation initiatives, Diaspora engagement, and youth involvement. The discussion centered on the role of young Armenians in community life and their contributions to strengthening Armenia-Diaspora ties.
In a meeting with the board members of the Armenian Educational Foundation (AEF), the High Commissioner discussed the organization’s wide-ranging programs aimed at bolstering Armenia’s scientific and educational capacities.
Zareh Sinanyan met with American Armenian business and health science representatives Avo Tavitian, Ara Tavitian, and Simon Tchekmedyian to discuss investment opportunities in Armenia’s private sector and developments in public healthcare initiatives.
Additionally, the High Commissioner met with Vicken Antounian and Vladimir Harutyunyan, participants in the Diaspora Youth Ambassador program, to discuss expanding the network of Diaspora Youth Ambassadors.
Details of other meetings with Armenian community representatives in California will follow.
As part of his working visit to the United States, the High Commissioner will meet with representatives of the Armenian communities in California, Nevada, New York, and New Jersey.