Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Փենսիլվանիայի համալսարանի ուսանողներին և Դավիթ Կազանջյանին
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է ԱՄՆ Փենսիլվանիայի համալսարանի ասպիրանտների պատվիրակությանը, որը ղեկավարում էր Ուորթոնի դպրոցի և Լաուդերի ինստիտուտի ասպիրանտ, անգլերեն լեզվի պրոֆեսոր, համեմատական գրականագիտության և գրականության տեսության ամբիոնի համակարգող Դավիթ Կազանջյանը։
Ուսանողները Լաուդերի ինստիտուտում՝ Ուորթոնի MBA դպրոցի հետ համատեղ, ստանում են միջազգային հետազոտությունների մագիստրոսի կոչում։ Նրանց այցը Հայաստան կազմակերպվել էր Լաուդերի միջմշակութային ծրագրի շրջանակում, որի նպատակն է ծանոթացնել ուսանողներին հայկական սփյուռքի պատմությանը։
Ողջունելով պատվիրակության անդամներին՝ Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է հայրենադարձության իր անձնական փորձը՝ խոսելով դժվարությունների և մարտահրավերների մասին։ Նա նաև ներկայացրել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղությունները, ընդգծելով իրականացվող ծրագրերն ու հաժողովները։
Հանդիպմանը ներկա էր նաև Birthright Armenia-ի տնօրեն Սևան Կաբակյանը։
Հանդիպման ավարտին Զարեհ Սինանյանը պատասխանել է ուսանողների բարձրացրած հարցերին՝ քննարկելով նրանց հետաքրքրող թեմաները։

Главный уполномоченный встретился с аспирантами Пенсильванского университета и Давидом Казанджяном
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян встретился с делегацией аспирантов Пенсильванского университета США, которую возглавлял аспирант школы Уортон и института Лаудер, профессор английского языка, координатор кафедры сравнительного литературоведения и теории литературы Давид Казанджян.
Студенты института Лаудер, совместно с бизнес-школой Уортон, получают степень магистра международных исследований. Их визит в Армению был организован в рамках межкультурной программы «Лаудер», целью которой является ознакомление студентов с историей армянской диаспоры.
Приветствуя членов делегации, главный уполномоченный Заре Синанян поделился своим личным опытом репатриации, рассказав о сложностях и вызовах этого процесса. Он также представил основные направления деятельности Офиса, подчеркнув реализуемые программы и форумы.