Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Հայաստանի հոկեյի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արամ Սարգսյանի և Հայաստանի հոկեյի լիգայի խորհրդի անդամ Նատալյա Կազանցևայի հետ
03 Ապրիլի 2025
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Հայաստանի հոկեյի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արամ Սարգսյանի և Հայաստանի հոկեյի լիգայի խորհրդի անդամ Նատալյա Կազանցևայի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է այս տարվա ապրիլի 13-19-ը Երևանում կայանալիք Հոկեյի աշխարհի առաջնությունը, որտեղ Հայաստանի հավաքականը հանդես կգա 15 տարվա դադարից հետո։ Մրցաշարին կմասնակցեն նաև Իրանի, Ինդոնեզիայի, Քուվեյթի, Մալայզիայի և Ուզբեկստանի հավաքականները։
Հյուրերը ներկայացրել են ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարին Հայաստանի հոկեյի հավաքականի ներկայիս կազմը, վերջին տարիներին իրականացված աշխատանքները, ինչպես նաև առկա կարիքներն ու խնդիրները։
Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել Հայաստանում հոկեյի զարգացմանն ուղղված ջանքերը՝ կարևորելով այս մարզաձևի միջոցով հայկական սպորտը միջազգային հարթակներում ներկայացնելու և Հայաստանում խոշոր մարզական իրադարձություններ անցկացնելու նախաձեռնությունները։

Заре Синанян встретился с генеральным секретарем Федерации хоккея Армении Арамом Саргсяном и членом совета Армянской хоккейной лиги Натальей Казанцевой
03 Апреля 2025
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян встретился с генеральным секретарем Федерации хоккея Армении Арамом Саргсяном и членом совета Армянской хоккейной лиги Натальей Казанцевой.
В ходе встречи обсуждался предстоящий Чемпионат мира по хоккею, который пройдет в Ереване с 13 по 19 апреля. Впервые за 15 лет в турнире примет участие национальная сборная Армении. В чемпионате примут участие также сборные Ирана, Индонезии, Кувейта, Малайзии и Узбекистана.
Гости представили состав национальной сборной Армении по хоккею, рассказали о проделанной работе за последние годы, а также о существующих потребностях и проблемах.
Заре Синанян высоко оценил усилия, направленные на развитие хоккея в Армении, подчеркнув важность этого вида спорта для представления армянского спорта на международной арене и проведения крупных спортивных мероприятий в стране.