Զարեհ Սինանյանը Լոս Անջելեսում հանդիպել է մի շարք երիտասարդական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ
10 Ապրիլի 2025
ՀՀ Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Լոս Անջելեսում հանդիպել է մի շարք երիտասարդական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպման ընթացքում Սինանյանը ներկայացրել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի գործունեությունն ու ծրագրերը՝ անդրադառնալով հայրենադարձության խթանմանը, սփյուռքի ներուժի ներգրավմանը, ինչպես նաև սփյուռքահայ երիտասարդությանը միտված նախաձեռնություններին։
Նա խոսել է նաև 2025 թվականի օգոստոսի 5-7-ը Երևանում կայանալիք Ազգային երիտասարդական երկրորդ համաժողովի մասին՝ կարևորելով սփյուռքահայ երիտասարդների մասնակցությունը, որն առանցքային դեր ունի ինչպես համայնքային կյանքի ակտիվացման, այնպես էլ Հայաստան-սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում։
Երիտասարդները Գլխավոր հանձնակատարին են ներկայացրել իրենց հուզող հարցերը, որոնք հիմնականում վերաբերել են սփյուռքի ներուժի քարտեզագրմանը, առաջիկա համաժողովին տարբեր կազմակերպությունների մասնակցության հնարավոր ձևաչափերին, ինչպես նաև գրասենյակի ծրագրերին՝ հեռավար և առկա ձևաչափերով ներգրավված լինելու հնարավորություններին։

Zareh Sinanyan, held a meeting with representatives of several youth organizations in Los Angeles
The High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, held a meeting with representatives of several youth organizations in Los Angeles as part of his official visit to California.
During the meeting, Zareh Sinanyan provided an overview of the ongoing initiatives and strategic priorities of the Office of the High Commissioner, with a particular emphasis on programs aimed at fostering repatriation, mobilizing the potential of the diaspora, and engaging youth through targeted initiatives.
The High Commissioner also presented the upcoming Armenian National Youth Forum 2025, scheduled to be held in Yerevan from August 5 to 7. He underscored the critical importance of diaspora youth participation, noting its key role in reinvigorating community life and strengthening ties between Armenia and its global diaspora.
Participants shared a range of questions and concerns, focusing on the mapping of diaspora capacities, potential avenues for organizational involvement in the forum, and opportunities to engage with the Office’s programs both remotely and on the ground.