Զարեհ Սինանյանը Լոս Անջելեսում հանդիպել է մի շարք երիտասարդական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ
10 Ապրիլի 2025
ՀՀ Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Լոս Անջելեսում հանդիպել է մի շարք երիտասարդական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպման ընթացքում Սինանյանը ներկայացրել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի գործունեությունն ու ծրագրերը՝ անդրադառնալով հայրենադարձության խթանմանը, սփյուռքի ներուժի ներգրավմանը, ինչպես նաև սփյուռքահայ երիտասարդությանը միտված նախաձեռնություններին։
Նա խոսել է նաև 2025 թվականի օգոստոսի 5-7-ը Երևանում կայանալիք Ազգային երիտասարդական երկրորդ համաժողովի մասին՝ կարևորելով սփյուռքահայ երիտասարդների մասնակցությունը, որն առանցքային դեր ունի ինչպես համայնքային կյանքի ակտիվացման, այնպես էլ Հայաստան-սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում։
Երիտասարդները Գլխավոր հանձնակատարին են ներկայացրել իրենց հուզող հարցերը, որոնք հիմնականում վերաբերել են սփյուռքի ներուժի քարտեզագրմանը, առաջիկա համաժողովին տարբեր կազմակերպությունների մասնակցության հնարավոր ձևաչափերին, ինչպես նաև գրասենյակի ծրագրերին՝ հեռավար և առկա ձևաչափերով ներգրավված լինելու հնարավորություններին։

Заре Синанян встретился в Лос-Анджелесе с представителями ряда молодежных организаций
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян встретился в Лос-Анджелесе с представителями ряда молодежных организаций.
В ходе встречи Синанян представил деятельность и программы Офиса, затронув темы поощрения репатриации, вовлечения потенциала диаспоры, а также инициатив, направленных на молодежь армянской диаспоры.
Он также рассказал о втором Армянском молодежном форуме, который пройдет в Ереване 5–7 августа 2025 года, подчеркнув важность участия молодежи диаспоры, играющей ключевую роль как в активизации общинной жизни, так и в укреплении связей между Арменией и диаспорой.
Молодежные представители задали главному уполномоченному волнующие их вопросы, которые касались картирования потенциала диаспоры, возможных форматов участия различных организаций в предстоящем форуме, а также возможностей вовлечения в программы Офиса как в онлайн, так и в очном форматах.