Մեկնարկել է Ազգային երկրորդ երիտասարդական համաժողովը՝ «Միավորելով երիտասարդներին․ Հայաստան - սփյուռք»
Այսօր՝ օգոստոսի 5-ին, Մատենադարանի հարակից տարածքում մեկնարկել է Ազգային երկրորդ երիտասարդական համաժողովը՝ «Միավորելով երիտասարդներին․ Հայաստան - սփյուռք» խորագրով բարեգործական վազքարշավով։
Երիտասարդների հետ վազքարշավին մասնակցել է ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը՝ իր ընտանիքի հետ։
Վազքարշավը կազմակերպվել էր «IMAST» և «reArmenia» բարեգործական հարթակների հետ համագործակցությամբ։
Միջոցառման հանդիսավոր բացման ժամանակ մասնակիցներին ողջունել են վազքարշավի գործընկեր կազմակերպությունների՝ «IMAST» հարթակի մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Դավիթ Միքայելյանը և «reArmenia»-ի գործառնական տնօրեն Մարիամ Վարդանյանը, և ներկայացրել իրենց հարթակներում իրականացվող բարեգործական նախաձեռնությունները և վազքարշավի խորհրդանշական ու նպատակային նշանակությունը։
Մոտ 3 կմ երկարությամբ երթուղով՝ Մատենադարանից մինչև Ստեփան Շահումյանի անվան հրապարակ, խորհրդանշական վազքարշավն ազդարարեց եռօրյա համաժողովի մեկնարկը՝ ընդգծելով Հայաստան-սփյուռք կապերի ամրապնդման, առողջ ապրելակերպի, ինչպես նաև բարեգործական նախաձեռնությունների մասին հանրային իրազեկվածության բարձրացման կարևորությունը։
Հիշեցնենք, որ ընդամենը մի քանի ժամ անց՝ Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում և հարակից Անգլիական այգու տարածքում, կմեկնարկեն Ազգային երկրորդ երիտասարդական համաժողովի առաջին օրվա զուգահեռաբար ընթացող տարբեր ձևաչափերի քննարկումները։

Cтартовал второй Армянский молодёжный форум с благотворительного забега под девизом «Объединяя молодежь. Армения – Диаспора»
Сегодня, 5 августа, с прилегающей к Матенадарану территории стартовал второй Армянский молодёжный форум с благотворительного забега под девизом «Объединяя молодежь. Армения – Диаспора».
С участниками Форума в забеге принял участие Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян со своей семьёй.
Забег был организован в сотрудничестве с благотворительными платформами IMAST и reArmenia.
На торжественном открытии Форума участников поприветствовали представители платформ-партнёров — директор по маркетингу IMAST Давид Микаелян и операционный директор reArmenia Мариам Варданян. Они представили реализуемые на своих платформах благотворительные инициативы, подчеркнув символическое и целенаправленное значение мероприятия
Символический забег, протяженностью около 3 км — от Матенадарана до площади имени Степана Шаумяна —ознаменовал открытие трехдневного Форума, подчеркнув важность укрепления связей Армения-Диаспора, продвижения здорового образа жизни, а также повышения общественной осведомленности о благотворительных инициативах.
Напомним, что уже через несколько часов в Национальном академическом театре имени Габриэла Сундукяна и прилегающем к нему Английском парке стартуют параллельные тематические обсуждения и мероприятия первого дня второго Армянского молодёжного форума.