Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կիպրոսի արտակարգ և լիազոր դեսպան Միքայել Մավրոսին
Սեպտեմբերի 29-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Կիպրոսի արտակարգ և լիազոր դեսպան Միքայել Մավրոսին։
Ողջունելով դեսպանին՝ Զարեհ Սինանյանը կարևորել է Կիպրոսի հետ բարեկամական հարաբերությունների շարունակական զարգացումը՝ ընդգծելով երկու երկրներում դեսպանատների առկայությունը: Կողմերը քննարկել են Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս սփյուռքի հարցերով համագործակցության հուշագրի շրջանակում աշխատանքներին վերաբերող հարցեր և անդրադարձել եռակողմ համագործակցության զարգացման հեռանկարներին:
Երկուստեք կարևորվել են փոխայցերի իրականացումն ու բազմոլորտ համագործակցության ակտիվացումը:
Առանձին անդրադարձ է կատարվել «Թրամփի ուղի` հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» (TRIPP) հաղորդակցության ծրագրին՝ կարևորելով Վաշինգտոնում օգոստոսի 8-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունները և ստորագրված փաստաթղթերը։

Заре Синанян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Кипр в Армении Майкла Мавроса
29 сентября Главный уполномоченный по делам Диаспоры Республики Армения Заре Синанян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Кипр в Армении Майкла Мавроса.
Приветствуя посла, Заре Синанян подчеркнул важность дальнейшего развития отношений с Кипром, основанных на дружбе. Он отметил как значительное достижение наличие посольств в обеих странах. Стороны обсудили вопросы, связанные с реализацией работ в рамках меморандума о сотрудничестве по делам диаспоры между Арменией, Грецией и Кипром, а также перспективы развития трёхстороннего взаимодействия.
Обе стороны также отметили необходимость взаимных визитов и активизации совместного многоотраслевого сотрудничества.
Отдельное внимание было уделено коммуникационной программе «Дорога Трампа во имя международного мира и процветания» (TRIPP), при этом была подчеркнута важность договорённостей и подписанных документов, достигнутых 8 августа в Вашингтоне.