Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է AMAA Հայաստանի Հանքավանի բազմաֆունկցիոնալ համալիրի հանդիսավոր բացման արարողությանը
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է AMAA Հայաստանի Հանքավանի բազմաֆունկցիոնալ համալիրի հանդիսավոր բացման արարողությանը և հանդես եկել ողջույնի խոսքով։
Միջոցառմանը մասնակցել են նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավոր խորհրդական Լիլիթ Մակունցը։
Իր ողջույնի խոսքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը կարևորել է AMAA-ի բազմամյա գործունեությունը և Հայաստանի համար ցուցաբերած հետևողական աջակցությունը՝ ընդգծելով, որ այն մեծապես նպաստում է Հայաստանի ու Սփյուռքի կապերի ամրապնդմանը։
Նոր «բոլորը մեկում» ձևաչափով բազմաֆունկցիոնալ նոր համալիրն իր գործունեությամբ նպատակ ունի դառնալու կրթական, մշակութային և համայնքային միջոցառումների կարևոր կենտրոն՝ առաջարկելով հարթակ երիտասարդների, ընտանիքների և համայնքի տարբեր խմբերի համար։
Camp Hankavan-ն իր մեջ ներառում է հյուրանոց, կոնֆերանսների, համերգների, զբոսաշրջային և կորպորատիվ տարաբնույթ միջոցառումների անցկացման համար տարածք, թենիսի կորտ, ֆուտբոլի դաշտ, բացօթյա ամֆիթատրոն, տաղավարներ և այլ ենթակառուցվածքներ։
Միջոցառմանը ներկա էին նաև պետական, մարզային և համայնքային պաշտոնյաներ, միջազգային և տեղական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, բարերարներ, ինչպես նաև AMAA-ի ԱՄՆ գրասենյակի ղեկավար կազմը և հոգաբարձուների խորհրդի անդամները։

Zareh Sinanyan attended the official opening ceremony of AMAA Armenia’s multifunctional complex in Hankavan
High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, attended the official opening ceremony of AMAA Armenia’s multifunctional complex in Hankavan and delivered welcoming remarks.
The event was also attended by the RA Minister of Economy Gevorg Papoyan, Minister of Labor and Social Affairs Arsen Torosyan, and Chief Adviser to the Prime Minister of Armenia Lilit Makunts.
In his address, High Commissioner Zareh Sinanyan emphasized AMAA’s decades-long work and its consistent support for Armenia, highlighting its significant role in strengthening the ties between Armenia and the Diaspora.
The newly opened multifunctional complex, built in an “all-in-one” format, aims to become an important center for educational, cultural, and community events, offering a platform for youth, families, and various community groups.
Camp Hankavan includes a hotel, facilities for conferences, concerts, tourism and corporate events, a tennis court, football field, open-air amphitheater, pavilions, and other infrastructure.
The ceremony was also attended by state, regional, and community officials, representatives of international and local organizations, benefactors, as well as the leadership and members of the Board of Trustees of AMAA’s U.S. office.