Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է AMAA Հայաստանի Հանքավանի բազմաֆունկցիոնալ համալիրի հանդիսավոր բացման արարողությանը
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է AMAA Հայաստանի Հանքավանի բազմաֆունկցիոնալ համալիրի հանդիսավոր բացման արարողությանը և հանդես եկել ողջույնի խոսքով։
Միջոցառմանը մասնակցել են նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավոր խորհրդական Լիլիթ Մակունցը։
Իր ողջույնի խոսքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը կարևորել է AMAA-ի բազմամյա գործունեությունը և Հայաստանի համար ցուցաբերած հետևողական աջակցությունը՝ ընդգծելով, որ այն մեծապես նպաստում է Հայաստանի ու Սփյուռքի կապերի ամրապնդմանը։
Նոր «բոլորը մեկում» ձևաչափով բազմաֆունկցիոնալ նոր համալիրն իր գործունեությամբ նպատակ ունի դառնալու կրթական, մշակութային և համայնքային միջոցառումների կարևոր կենտրոն՝ առաջարկելով հարթակ երիտասարդների, ընտանիքների և համայնքի տարբեր խմբերի համար։
Camp Hankavan-ն իր մեջ ներառում է հյուրանոց, կոնֆերանսների, համերգների, զբոսաշրջային և կորպորատիվ տարաբնույթ միջոցառումների անցկացման համար տարածք, թենիսի կորտ, ֆուտբոլի դաշտ, բացօթյա ամֆիթատրոն, տաղավարներ և այլ ենթակառուցվածքներ։
Միջոցառմանը ներկա էին նաև պետական, մարզային և համայնքային պաշտոնյաներ, միջազգային և տեղական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, բարերարներ, ինչպես նաև AMAA-ի ԱՄՆ գրասենյակի ղեկավար կազմը և հոգաբարձուների խորհրդի անդամները։

Заре Синанян принял участие в торжественной церемонии открытия многофункционального комплекса AMAA в Анкаване
Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян принял участие в торжественной церемонии открытия многофункционального комплекса AMAA в Анкаване и выступил с приветственной речью.
В мероприятии также приняли участие министр экономики РА Геворг Папоян, министр труда и социальных вопросов Арсен Торосян и главный советник премьер-министра Армении Никола Пашиняна — Лилит Макунц.
В своем приветственном слове главный уполномоченный Заре Синанян отметил многолетнюю деятельность AMAA и ее последовательную поддержку Армении, подчеркнув, что это в значительной степени способствует укреплению связей между Арменией и диаспорой.
Новый многофункциональный комплекс в формате «всё в одном» призван стать важным центром образовательных, культурных и общественных мероприятий, предоставляя площадку для молодежи, семей и различных групп сообщества.
«Camp Hankavan» включает в себя гостиницу, помещения для проведения конференций, концертов, туристических и корпоративных мероприятий, теннисный корт, футбольное поле, открытый амфитеатр, павильоны и другие инфраструктурные объекты.
На мероприятии присутствовали также государственные, областные и местные должностные лица, представители международных и местных организаций, благотворители, а также руководство и члены совета попечителей американского офиса AMAA.