Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է «Գթության խոհանոց» ծրագրի 32-րդ տարեշրջանի բացմանը
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը «Հուսո տուն» բարեգործական կենտրոնում մասնակցել է «Գթության խոհանոց» ծրագրի 32-րդ տարեշրջանի բացման արարողությանը և հանդես եկել ողջույնի խոսքով։
Միջոցառմանը ներկա էին նաև ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության և Գերմանիայում գործող «Գթության խոհանոց» կառավարման կոմիտեի ներկայացուցիչներ։
Զարեհ Սինանյանն, իր ողջույնի խոսքում, ընդգծել է․
««Հուսո տուն» բարեգործական հիմնադրամը և Գերմանիայում գործող «Գթության խոհանոց» կառավարման կոմիտեն տարիներ շարունակ իրենց աշխատանքով ապացուցում են, որ բարեգործությունը սահմաններ չի ճանաչում։ Նրանք միավորում են հայրենիքն ու սփյուռքը՝ մեկ ընդհանուր նպատակի շուրջ՝ օգնության ձեռք մեկնելու նրանց, ովքեր դրա կարիքն ունեն։ Սա հիանալի օրինակ է, թե ինչպես կարելի է սփյուռքի ներուժը ծառայեցնել հասարակական բարօրությանը»։
«Գթության խոհանոց» ծրագիրը գործում է 1994 թվականից։ Այն իրականացվում է ամեն տարի՝ հոկտեմբերից մայիս ընկած ժամանակահատվածում, որի ընթացքում կարիքավոր քաղաքացիներին օրական մեկ անգամ տրամադրվում է տաք սնունդ։ Այս տարի ծրագրից կօգտվի Երևանի տարբեր վարչական շրջանների ավելի քան 200 շահառու։

Открытие 32-го сезона благотворительной программы «Кухня милосердия»
24 октября Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян принял участие в открытии 32-го сезона благотворительной программы «Кухня милосердия» в благотворительном центре «Усо тун» (Дом надежды) и выступил с приветственным словом.
В мероприятии также приняли участие представители Министерства труда и социальных вопросов РА и управляющий комитет программы в Германии.
«Благотворительный центр «Дом надежды» и немецкий управляющий комитет программы «Кухня милосердия» уже много лет доказывают: благотворительность не знает границ. Они объединяют родину и диаспору ради одной цели — помочь тем, кто в этом нуждается. Это наглядный пример того, как потенциал диаспоры служит общественному благу».
Программа «Кухня милосердия» действует с 1994 года. В рамках программы каждый год, с октября по май, нуждающиеся получают раз в день горячую пищу. В этом году бенефициарами программы являются около 200 социально необеспеченных жителей административных районов Еревана.