Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Նիդեռլանդների Ալմելո քաղաքի քաղաքապետ Ռիչարդ Կորտելանդին
Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Նիդեռլանդների Ալմելո քաղաքի քաղաքապետ Ռիչարդ Կորտելանդին։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Էջմիածին և Ալմելո քույր քաղաքների համագործակցության ամրապնդման, ինչպես նաև համայնքային զարգացման և տարբեր ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Զարեհ Սինանյանը շնորհակալություն է հայտնել քաղաքապետ Ռիչարդ Կորտելանդին՝ Ալմելոյի հայ համայնքի հետ արդյունավետ համագործակցության և համայնքային նախաձեռնություններին ցուցաբերած աջակցության համար։
Կողմերը վստահություն են հայտնել, որ համագործակցության ընդլայնումը կնպաստի ոչ միայն երկու քաղաքների, այլև Հայաստանի և Նիդեռլանդների միջև բարեկամական հարաբերությունների հետագա խորացմանը։

Заре Синанян принял мэра города Алмело (Нидерланды) Ричарда Кортеланда
3 ноября Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян принял мэра города Алмело (Нидерланды) Ричарда Кортеланда.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы укрепления сотрудничества между городами-побратимами Эчмиадзином и Алмело, а также возможности реализации совместных программ в различных сферах и развития общин.
Заре Синанян выразил благодарность мэру Ричарду Кортеланду за эффективное сотрудничество с армянской общиной Алмело и за поддержку, оказанную общественным инициативам.
Стороны выразили уверенность, что расширение сотрудничества будет способствовать дальнейшему углублению дружеских отношений не только между двумя городами, но и между Арменией и Нидерландами.