Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Նիդեռլանդների Ալմելո քաղաքի քաղաքապետ Ռիչարդ Կորտելանդին
Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Նիդեռլանդների Ալմելո քաղաքի քաղաքապետ Ռիչարդ Կորտելանդին։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Էջմիածին և Ալմելո քույր քաղաքների համագործակցության ամրապնդման, ինչպես նաև համայնքային զարգացման և տարբեր ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Զարեհ Սինանյանը շնորհակալություն է հայտնել քաղաքապետ Ռիչարդ Կորտելանդին՝ Ալմելոյի հայ համայնքի հետ արդյունավետ համագործակցության և համայնքային նախաձեռնություններին ցուցաբերած աջակցության համար։
Կողմերը վստահություն են հայտնել, որ համագործակցության ընդլայնումը կնպաստի ոչ միայն երկու քաղաքների, այլև Հայաստանի և Նիդեռլանդների միջև բարեկամական հարաբերությունների հետագա խորացմանը։

Zareh Sinanyan met with Richard Korteland the Mayor of Almelo in the Netherlands
On November 3, High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia Zareh Sinanyan met with Richard Korteland, Mayor of Almelo, the Netherlands.
During the meeting, the parties discussed ways to strengthen the partnership between the sister cities of Etchmiadzin and Almelo, as well as opportunities for community development and joint initiatives in various fields.
Zareh Sinanyan expressed his gratitude to Mayor Richard Korteland for his effective cooperation with the Armenian community of Almelo and his continued support for community initiatives.
Both sides expressed confidence that expanding this cooperation will further contribute to strengthening the ties not only between the two cities but also between Armenia and the Netherlands.