Շարունակվում է ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի աշխատանքային այցն Իսրայել
Դեկտեմբերի 16-ին աշխատանքային այցի շրջանակում Զարեհ Սինանյանը Հայֆայում այցելել է Հայֆայի Սուրբ Եղիա Հայ Առաքելական եկեղեցի և հանդիպել Հայֆայի և Հյուսիսային Իսրայելի հոգևոր հովիվ Տեր Տիրայր քահանա Հովակիմյանի հետ։
Հանդիպման ընթացքում Հայֆայի հոգևոր հովիվը ներկայացրել է տարածաշրջանի հայ համայնքի պատմությունը, առկա խնդիրները, Հայաստանի հետ ունեցած ամուր կապը, ինչպես նաև իր խոսքում վերահաստատել է համայնքի աջակցությունը Հայաստանին և ողջ հայությանը։
Իր հերթին Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է Գրասենյակի առաքելությունը, իրականացվող ծրագրերը և հույս հայտնել, որ հետագայում առավել կամրապնդվեն համագործակցության և կապերի հնարավորությունները։
Հանդիպման ավարտին Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, պատասխանել նրանց հուզող հարցերին և քննարկել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող թեմաներ։
Օրվա ավարտին Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է նաև Հայոց ցեղասպանության հիշատակին նվիրված Հայֆայի կենտրոնական հատվածում գտնվող հուշահրապարակ։

Продолжается рабочий визит главного уполномоченного по делам диаспоры РА в Израиль
16 декабря в рамках визита Заре Синанян посетил в Хайфе Собор Святого Пророка Илии и встретился с духовным пастырем города Хайфы и северных регионов Израиля, иереем Тирайром Овакимяном.
В ходе встречи отец Тирайр представил историю армянской общины региона, обозначил существующие вызовы, подчеркнул прочные связи общины с Арменией, а также подтвердил неизменную поддержку Армении и всего армянского народа.
В свою очередь главный уполномоченный представил миссию Офиса, реализуемые программы и выразил уверенность в дальнейшем укреплении сотрудничества и расширении взаимодействия.
По завершении встречи Заре Синанян пообщался с представителями местной армянской общины, ответил на волнующие их вопросы и обсудил темы, представляющие взаимный интерес.
В завершение дня главный уполномоченный также посетил мемориальную площадь в центральной части Хайфы, посвященную памяти Геноцида армян.