ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում էր Իսրայելում
Դեկտեմբերի 17-ին աշխատանքային այցի շրջանակում Զարեհ Սինանյանը Նաիրի հասարակական համայնքային կառույցի ղեկավար կազմի հետ այցելել է Պետահ-Տիկվա քաղաքում գտնվող Ազնավուրի հրապարակ, որտեղ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված հուշարձանի մոտ հարգանքի տուրք է մատուցել և ծաղիկներ խոնարհել։
Նույն օրը Գլխավոր հանձնակատարը Յաֆոյի Սուրբ Նիկողայոս եկեղեցում հանդիպել է Թել-Ավիվից, Յաֆոյից և Պետահ-Տիկվայից ժամանած հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպման ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է Գրասենյակի ծրագրերն ու նախաձեռնությունները, ինչպես նաև պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք մասնավորապես վերաբերում էին հայրենադարձությանը, փաստաթղթերի ստացման գործընթացին և կրթական ծրագրերին։

Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян находился с рабочим визитом в Израиле
17 декабря в рамках визита Заре Синанян совместно с руководящим составом Союза израильских армян «Наири» посетил площадь Азнавура в городе Петах-Тиква, где у памятника, посвящённого памяти жертв Геноцида армян, отдал дань уважения и возложил цветы.
В тот же день главный уполномоченный в армянском монастыре Святого Николая в Яффо встретился с представителями армянской общины, прибывшими из Тель-Авива, Яффо и Петах-Тиквы.
В ходе встречи главный уполномоченный представил программы и инициативы Офиса, а также ответил на вопросы присутствующих, которые, в частности, касались репатриации, процесса получения документов и образовательных программ.