Զարեհ Սինանյանը «Գրին Ռոք» ընկերության և «Գրին Ռոք» հիմնադրամի հրավերով այցելել է Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաք
24 Փետրվարի 2026
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը «Գրին Ռոք» ընկերության և «Գրին Ռոք» հիմնադրամի հրավերով փետրվարի 24-ին այցելել է Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաք։
Այցի նպատակն էր ծանոթանալ կազմակերպության և հիմնադրամի կողմից Դիլիջանում իրականացվող լայնամասշտաբ ծրագրերին, ինչպես նաև հիմնադրամի կողմից վերջերս բացված Apicius Armenia հյուրընկալության միջազգային դպրոցի ընթացիկ աշխատանքներին։
Գլխավոր հանձնակատարի այցը մեկնարկել է «Գրին Ռոք» ընկերության Դիլիջանի գրասենյակ այցելությամբ, որտեղ կազմակերպության գործադիր տնօրեն Կատերինա Դանեկինան Զարեհ Սինանյանին ներկայացրել է կազմակերպության նախաձեռնություններն ու տարածաշրջանային զարգացմանն ուղղված ծրագրերը։ Դրանց թվում էին արդեն իսկ Դիլիջանում իրականացված ծրագրերի ներկայացումը, մասնավորապես՝ Դիլիջանի մարզադպրոցի վերակառուցումը, Apicius Armenia միջազգային հյուրընկալության դպրոցի աշխատանքների մեկնարկը, ինչպես նաև շինարարական փուլում գտնվող հյուրընկալության դպրոցի հիմնական կամպուսի, հյուրանոցի, համերգասրահի և համայնքային կենտրոնի (Villa 3 Community Hub), ինչպես նաև Art այգու աշխատանքները։
Նախագծերը նպատակ ունեն Դիլիջանում ստեղծել բարձրորակ հանրային տարածքներ, նոր աշխատատեղեր և ձևավորել երկարաժամկետ հնարավորություններ տեղի բնակչության համար՝ խթանելով զբոսաշրջիկների և բնակիչների թվի աճը, միևնույն ժամանակ զարգացնելով Դիլիջանի մշակութային և սոցիալ-տնտեսական միջավայրը։
Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել կազմակերպության և հիմնադրամի կողմից իրականացվող նախագծերը։
Հանդիպման ընթացքում հանգամանորեն քննարկվել են համագործակցության հնարավորությունները ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի և «Գրին Ռոք»-ի միջև։

Заре Синанян по приглашению компании «Green Rock» и фонда «Green Rock Foundation» посетил город Дилижан Тавушской области
24 Февраля 2026
Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян 24 февраля по приглашению компании «Green Rock» и фонда «Green Rock Foundation» посетил город Дилижан Тавушской области.
Цель визита заключалась в ознакомлении с масштабными программами, реализуемыми организацией и фондом в Дилижане, а также с текущей деятельностью недавно открытой фондом международной школы гостеприимства Apicius Armenia.
Визит Главного уполномоченного начался с посещения офиса компании «Green Rock» в Дилижане, где исполнительный директор организации Катерина Данекина представила Заре Синаняну инициативы компании и программы, направленные на региональное развитие. В их числе — уже реализованные в Дилижане проекты, в частности реконструкция спортивной школы Дилижана, запуск международной школы гостеприимства Apicius Armenia, а также находящиеся на этапе строительства основной кампус школы гостеприимства, гостиница, концертный зал и общественный центр (Villa 3 Community Hub), а также Art-парк.
Проекты направлены на создание в Дилижане качественных общественных пространств, новых рабочих мест и формирование долгосрочных возможностей для местных жителей, стимулируя рост числа туристов и населения, одновременно развивая культурную и социально-экономическую среду города.
Заре Синанян высоко оценил проекты, реализуемые компанией и фондом.
В ходе встречи подробно обсуждались возможности сотрудничества между Офисом главного уполномоченного по делам диаспоры РА и «Green Rock».