Զարեհ Սինանյանն պոլսահայ պատվիրակության հետ այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան-ինստիտուտ
03 Ապրիլի 2026
Ապրիլի 3-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը, Ստամբուլի Մխիթարյան վարժարանի տնօրեն Գարեգին Տեր-Պարսամյանի գլխավորած պատվիրակության հետ, այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան-ինստիտուտ։
50 հոգանոց պոլսահայ պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են խոնարհել անմեղ զոհերի հիշատակին և անմար կրակի մոտ տերունական աղոթքով ավարտել հարգանքի տուրքը։
Գլխավոր հանձնակատարը ողջունել է այցը՝ ընդգծելով նման նախաձեռնությունների կարևորությունը Հայաստան–Սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում և վերահաստատել պատրաստակամությունը՝ ամեն կերպ աջակցել և նպաստել այս կապի ամրապնդմանը։

Заре Синанян вместе с делегацией из Стамбула, посетил Мемориальный комплекс и Музей-институт Геноцида армян.
03 Апреля 2026
3 апреля Главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения Заре Синанян вместе с делегацией во главе с директором Стамбульской армянской школы «Мхитарян» Гарегином Тер-Парсамяном посетил Мемориальный комплекс и Музей-институт Геноцида армян.
Члены делегации армян Стамбула, состоящей из 50 человек, возложили цветы в память о невинных жертвах и завершили церемонию почтения у Вечного огня молитвой.
Главный уполномоченный приветствовал визит, подчеркнув важность подобных инициатив для укрепления связей Армения–Диаспора, и подтвердил готовность всячески поддерживать и способствовать укреплению этих связей.