Զարեհ Սինանյանն պոլսահայ պատվիրակության հետ այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան-ինստիտուտ
03 Ապրիլի 2026
Ապրիլի 3-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը, Ստամբուլի Մխիթարյան վարժարանի տնօրեն Գարեգին Տեր-Պարսամյանի գլխավորած պատվիրակության հետ, այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան-ինստիտուտ։
50 հոգանոց պոլսահայ պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են խոնարհել անմեղ զոհերի հիշատակին և անմար կրակի մոտ տերունական աղոթքով ավարտել հարգանքի տուրքը։
Գլխավոր հանձնակատարը ողջունել է այցը՝ ընդգծելով նման նախաձեռնությունների կարևորությունը Հայաստան–Սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում և վերահաստատել պատրաստակամությունը՝ ամեն կերպ աջակցել և նպաստել այս կապի ամրապնդմանը։

Zareh Sinanyan visited the Armenian Genocide Memorial Complex with a delegation from Istanbul
On April 3, the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, visited the Armenian Genocide Memorial Complex and the Armenian Genocide Museum-Institute with a delegation led by Garegin Ter-Parsamyan, Principal of the Armenian Bomonti Mkhitaryan School of Istanbul.
The 50-member Armenian delegation laid flowers in memory of the victims and concluded their tribute with a prayer beside the Eternal Flame.
The High Commissioner welcomed the visit, emphasizing the importance of such initiatives in strengthening Armenia–Diaspora ties and reaffirmed his readiness to support and further promote this connection.