Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Մոլդովայի հայ համայնքի նախագահ Կարեն Հովհաննիսյանի հետ
Հունիսի 12-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Մոլդովայի հայ համայնքի նախագահ Կարեն Հովհաննիսյանի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-մոլդովական հարաբերությունների զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր, մասնավորապես՝ գործարար համագործակցության ընդլայնման և երկու երկրների գործարար միջավայրի միջև կապերի խորացման հեռանկարները։ Կողմերը կարևորել են տնտեսական կապերի ամրապնդումը, ինչպես նաև սփյուռքի ներգրավմամբ համատեղ նախաձեռնությունների իրականացումը։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Մոլդովայի հայ համայնքի ներկայիս վիճակին, համայնքում իրականացվող ծրագրերին ու նախաձեռնություններին, ինչպես նաև համայնքային կյանքի հետագա զարգացմանն ու համայնքի ներուժի առավել արդյունավետ օգտագործմանը վերաբերող հարցերին։

Заре Синанян провел встречу с председателем армянской общины Молдовы – Кареном Оганисяном
12 июня Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян провел встречу с председателем армянской общины Молдовы – Кареном Оганисяном .
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся развития армяно-молдавских отношений в сфере бизнеса, а также перспективы расширения сотрудничества между предпринимательскими кругами двух стран. Стороны подчеркнули важность укрепления экономических связей и реализации совместных инициатив с участием представителей армянской диаспоры.
Собеседники также обсудили текущее состояние армянской общины Молдовы, реализуемые программы и проекты, а также вопросы, связанные с дальнейшим развитием общинной жизни.