Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչներին
Հունիսի 15-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ամերիկայի հայկական համագումարի նախագահ էմերիտան Քարոլին Մուգարին, անմիջական նախկին հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին և Ամերիկայի հայկական համագումարի Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Արմեն Սահակյանին:
Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչները շնորհավորել են Հայաստանում վերջերս կայացած խորհրդարանական ընտրություններում իշխող կուսակցության հաղթանակի առթիվ և մաղթել արդյունավետ ու բեղմնավոր աշխատանք՝ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության բարօրության և տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության հաստատման։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստան–ԱՄՆ հարաբերություններին, ինչպես նաև այդ համատեքստում Հայաստան–սփյուռք համագործակցության զարգացման ուղիներին և հնարավորություններին։
Կողմերը երկուստեք ընդգծել են Հայաստան–սփյուռք հարաբերություններում սերտ համագործակցության և շարունակական շփումների կարևորությունը, ինչպես նաև պատրաստակամություն հայտնել խորացնելու փոխգործակցությունը՝ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության զարգացման՝ տնտեսության, կրթության և մի շարք այլ ոլորտներում։
Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի հայկական համագումարի բազմամյա գործունեությունը և վերահաստատել պատրաստակամությունը՝ առավել խորացնելու և ընդլայնելու համագործակցությունը։

Заре Синанян встретился со представителями Армянской ассамблеи Америки
15 июня главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян встретился с почетным президентом Армянской ассамблеи Америки Каролин Мугар, непосредственным предыдущим сопредседателем совета попечителей Энтони Барсамяном и директором армянского офиса Армянской ассамблеи Америки Арменом Саакяном.
Представители Армянской ассамблеи Америки поздравили с победой правящей партии на недавно состоявшихся в Армении парламентских выборах и пожелали эффективной и плодотворной работы на благо Республики Армения и установления долгосрочного мира в регионе.
В ходе встречи собеседники обсудили армяно-американские отношения, а также пути и возможности развития сотрудничества между Арменией и Диаспорой в этом контексте.
Стороны подчеркнули важность тесного взаимодействия и постоянного диалога в армяно-диаспоральных отношениях, выразив готовность углублять сотрудничество в интересах развития Республики Армения в сферах экономики, образования и других направлениях.
Заре Синанян высоко оценил многолетнюю деятельность Армянской ассамблеи Америки и подтвердил готовность к дальнейшему укреплению и расширению сотрудничества.