Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչներին
Հունիսի 15-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ամերիկայի հայկական համագումարի նախագահ էմերիտան Քարոլին Մուգարին, անմիջական նախկին հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին և Ամերիկայի հայկական համագումարի Հայաստանի գրասենյակի տնօրեն Արմեն Սահակյանին:
Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչները շնորհավորել են Հայաստանում վերջերս կայացած խորհրդարանական ընտրություններում իշխող կուսակցության հաղթանակի առթիվ և մաղթել արդյունավետ ու բեղմնավոր աշխատանք՝ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության բարօրության և տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության հաստատման։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստան–ԱՄՆ հարաբերություններին, ինչպես նաև այդ համատեքստում Հայաստան–սփյուռք համագործակցության զարգացման ուղիներին և հնարավորություններին։
Կողմերը երկուստեք ընդգծել են Հայաստան–սփյուռք հարաբերություններում սերտ համագործակցության և շարունակական շփումների կարևորությունը, ինչպես նաև պատրաստակամություն հայտնել խորացնելու փոխգործակցությունը՝ ի նպաստ Հայաստանի Հանրապետության զարգացման՝ տնտեսության, կրթության և մի շարք այլ ոլորտներում։
Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի հայկական համագումարի բազմամյա գործունեությունը և վերահաստատել պատրաստակամությունը՝ առավել խորացնելու և ընդլայնելու համագործակցությունը։

Zareh Sinanyan, met with the representatives of the Armenian Assembly of America
On June 15, the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, met with President Emerita of the Armenian Assembly of America, Carolyn Mugar, Immediate Past Co-Chair of the Board of Trustees, Anthony Barsamian, and Armenia Country Director, Armen Sahakyan.
The representatives of the Armenian Assembly of America congratulated the ruling party on its victory in Armenia’s recent parliamentary elections and conveyed their best wishes for productive and effective work in advancing the prosperity of the Republic of Armenia and promoting lasting peace in the region.
During the meeting, the parties discussed Armenia–U.S. relations and explored opportunities to further strengthen Armenia–Diaspora cooperation within this broader framework.
Both sides underscored the importance of close cooperation and sustained engagement in Armenia–Diaspora relations, expressing their readiness to deepen collaboration in support of the Republic of Armenia’s development across a range of sectors, including the economy, education, and other strategic areas.
Zareh Sinanyan expressed his appreciation for the Armenian Assembly of America’s longstanding contributions and reaffirmed his commitment to strengthening and expanding cooperation in the future.