Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով Եթովպիայի մայրաքաղաք Ադդիս Աբեբայում է
Այցի շրջանակում Զարեհ Սինանյանն այցելել է Եթովպիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանություն, որտեղ հանդիպում է ունեցել ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սահակ Սարգսյանի հետ։
Հանդիպման ընթացքում դեսպան Սահակ Սարգսյանը ներկայացրել է դեսպանության ընթացիկ գործունեությունը, իրականացվող ծրագրերն ու առաջնահերթությունները։ Քննարկվել են Հայաստանի և Եթովպիայի միջև երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև սփյուռքի ներուժի արդյունավետ ներգրավման հնարավորությունները։
Զրուցակիցներն առանձնահատուկ կարևորել են Եթովպիայի հայ համայնքի պատմական ներկայությունն ու շարունակական դերակատարությունը՝ որպես հայ-եթովպական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման և երկու ժողովուրդների միջև կապերի խորացման կարևոր կամուրջ։
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Սահակ Սարգսյանին աշխատանքային այցի բարձր մակարդակով կազմակերպման, ինչպես նաև Եթովպիայի և Քենիայի գործընկեր կառույցների հետ արդյունավետ համագործակցության հաստատմանն ու փոխըմբռնման հուշագրերի կնքման գործընթացին ցուցաբերած ակտիվ աջակցության համար։

Заре Синанян находится с рабочим визитом в столице Эфиопии Аддис-Абебе
В рамках визита Заре Синанян посетил Посольство Республики Армения в Эфиопии, где провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом РА Сааком Саргсяном.
В ходе встречи посол Саак Саргсян представил текущую деятельность посольства, реализуемые программы и приоритетные направления работы. Были обсуждены вопросы, связанные с развитием двусторонних отношений между Арменией и Эфиопией, а также возможности эффективного вовлечения потенциала диаспоры.
Собеседники особо подчеркнули историческое присутствие армянской общины в Эфиопии и ее роль как важного моста в укреплении армяно-эфиопских дружественных отношений и углублении связей между двумя народами.
Главный уполномоченный Заре Синанян выразил благодарность послу Сааку Саргсяну за высокий уровень организации рабочего визита, а также за активную поддержку в установлении эффективного сотрудничества с партнерскими структурами Эфиопии и Кении и в процессе подписания меморандумов о взаимопонимании.