ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով Հունաստանում է
Հունիսի 22-ին ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելել է Հունաստանի Հանրապետությունում ՀՀ սփյուռքի գործերի հանձնակատարի գրասենյակ։
Այցի շրջանակում Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Հունաստանում Սփյուռքի գործերի հանձնակատար Միսակ Հովսեփյանին և գրասենյակի թիմին։ Քննարկվել են հունահայ համայնքի առջև ծառացած մարտահրավերները, կրթամշակութային կյանքի ակտիվացմանն ու Հայրենիք–Սփյուռք համագործակցության ընդլայնմանն առնչվող հարցեր։
Միսակ Հովսեփյանը ներկայացրել է գրասենյակի ընթացիկ գործունեությունը, համայնքային կառույցների և տեղական ինքնակառավարման մարմինների հետ համագործակցության ուղղությունները։
Առանձնակի անդրադարձ է կատարվել Գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ծրագրերին, ինչպես նաև հունահայ երիտասարդների և մասնագետների՝ Հայաստանի զարգացման գործընթացներում առավել ակտիվ ներգրավման հնարավորություններին։
Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել հանձնակատարի գրասենյակի գործունեությունը՝ ընդգծելով, որ նման կառույցները կարևոր դեր ունեն համայնքային կարիքներին արագ և հասցեական արձագանքելու գործում։

On June 22, High Commissioner Zareh Sinanyan visited the Office of the Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia in the Hellenic Republic.
As part of the visit, the High Commissioner met with Misak Hovsepyan, Commissioner for Diaspora Affairs in Greece, and the office staff. Discussions focused on the challenges facing the Greek-Armenian community, issues related to the revitalization of cultural and educational life, and opportunities to expand Armenia-Diaspora cooperation.
Misak Hovsepyan presented the office’s ongoing activities, as well as its areas of cooperation with community organizations and local self-government bodies.
Particular attention was given to the programs of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs, as well as opportunities to further engage Greek-Armenian youth and professionals in Armenia’s development processes.
Zareh Sinanyan highly praised the work of the Commissioner’s Office, emphasizing that such structures play an important role in responding promptly and effectively to the needs of the community.