Շարունակվում է Գլխավոր հանձնակատարի աշխատանքային այցը Հունաստանի Հանրապետություն
Հունիսի 23-ին Հունաստանի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը, Հունաստանում ՀՀ սփյուռքի գործերի հանձնակատար Միսակ Հովսեփյանի ուղեկցությամբ, այցելել է Նիկեա–Ագիոս Յոանիս Ռենտիի քաղաքապետարան և հանդիպում ունեցել քաղաքապետ Կոնստանտինոս Մարագակիսի հետ։
Հանդիպման ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը շնորհակալություն է հայտնել քաղաքապետին տեղի հայ համայնքին ցուցաբերվող շարունակական աջակցության, ինչպես նաև Հունաստանում ՀՀ սփյուռքի գործերի հանձնակատար Միսակ Հովսեփյանի հետ ձևավորված արդյունավետ համագործակցության համար։
Զրույցի ընթացքում կողմերը բարձր են գնահատել հայ-հունական համագործակցության շարունակական զարգացումը տարբեր ոլորտներում՝ ընդգծելով ապակենտրոնացված համագործակցության ընդլայնման կարևորությունը՝ որպես տեղական ինքնակառավարման մարմինների միջև փոխգործակցության խորացման արդյունավետ հարթակ։
Զարեհ Սինանյանն ընդգծել է, որ Հունաստանը և հույն ժողովուրդը Հայաստանի և հայ ժողովրդի բարեկամներն են, իսկ երկու ժողովուրդների միջև ձևավորված պատմական ու մշակութային կապերը շարունակում են ամրապնդվել և զարգանալ։ Նա գոհունակությամբ նշել է, որ հայ-հունական բարեկամական հարաբերությունները ներկայումս նոր բովանդակություն և դինամիկա են ստանում՝ ընդգրկելով փոխգործակցության ավելի լայն շրջանակ։

The working visit of the High Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia, Zareh Sinanyan, to the Hellenic Republic continues
On June 23, as part of his working visit to Greece, High Commissioner Zareh Sinanyan, accompanied by the Commissioner for Diaspora Affairs of the Republic of Armenia in Greece, Misak Hovsepyan, visited the Municipality of Nikaia–Agios Ioannis Rentis and met with Mayor Konstantinos Maragakis.
During the meeting, the High Commissioner expressed his gratitude to the Mayor for the continued support provided to the local Armenian community, as well as for the effective cooperation established with Misak Hovsepyan, the Commissioner for Diaspora Affairs in Greece.
During the discussion, the parties highly praised the continued development of Armenian-Greek cooperation across various sectors, emphasizing the importance of expanding decentralized cooperation as an effective platform for deepening collaboration between local self-government bodies.
Zareh Sinanyan underscored the strong friendship between Armenia and Greece, noting that the historical and cultural ties linking the two nations continue to deepen and evolve. He also welcomed the growing momentum in Armenian-Greek relations, which are increasingly expanding into new areas of cooperation and partnership.