Մեկնարկել է ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի «իԳործ» ծրագրի 2026–2027 թվականների շրջափուլը
01 Սեպտեմբերի 2026
Սեպտեմբերի 1-ին մեկնարկել է ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի «իԳործ» ծրագրի 2026–2027 թվականների շրջափուլը, որի շրջանակում սփյուռքահայ բարձր որակավորում ունեցող մասնագետները մեկ տարի շարունակ իրենց մասնագիտական փորձն ու գիտելիքները կներդնեն Հայաստանի պետական կառավարման համակարգի զարգացման գործում։
Այս տարի ևս Հայաստանի պետական կառավարման տարբեր մարմիններում իրենց մասնագիտական գործունեությունն են սկսել 12 երկրից Հայաստան ժամանած 35 սփյուռքահայ մասնագետներ։
Ծրագիրը հնարավորություն է տալիս աշխարհի տարբեր երկրներում ապրող հայ մասնագետներին աշխատել Հայաստանի պետական կառավարման համակարգում, միաժամանակ խթանելով սփյուռքի մասնագիտական ներուժի ներգրավվածությունն ու հայրենադարձության գործընթացը։

Стартовал новый этап программы «iGorts» на 2026–2027 годы, реализуемой Офисом главного уполномоченного по делам диаспоры Республики Армения
01 Сентября 2026
1 сентября стартовал новый этап программы «iGorts» на 2026–2027 годы, реализуемой Офисом главного уполномоченного по делам диаспоры Республики Армения. В рамках программы высококвалифицированные специалисты армянского происхождения из диаспоры в течение одного года будут применять свой профессиональный опыт и знания для развития системы государственного управления Армении.
В этом году в различных государственных органах Армении уже начали профессиональную деятельность 35 специалистов армянского происхождения, прибывших из 12 стран мира.
Программа предоставляет возможность армянским специалистам, проживающим в разных странах мира, работать в системе государственного управления Армении, одновременно способствуя привлечению профессионального потенциала диаспоры и процессу репатриации.