Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է ԱՄՆ-ի և Կանադայի հայ լրագրողների հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն առցանց հանդիպում ունեցավ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում և Կանադայում գործող հայկական լրատվամիջոցների երկու տասնյակ ներկայացուցիչների և լրագրողների հետ։ Ողջունելով մասնակիցներին՝ Գլխավոր հանձնակատարը կարևորեց սփյուռքում հայկական լրատվամիջոցների աշխատանքը, դրա դերակատարությունը Հայաստան-սփյուռք համագործակցության ամրապնդման և սփյուռքի մեր հայրենակիցների տեղեկացվածության գործում։
Մոտ 2 ժամ տևողությամբ հանդիպման ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը լրագրողական հանրույթին ներկայացրեց Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ծրագրերը՝ հատկապես առանձնացնելով «իԳործ»-ը, լիբանանահայերի ինտեգրման փաթեթը, հայրենադարձների ինտեգրման կենտրոնի ստեղծումը և այլն։
Մասնակիցների հարցերի շրջանակը լայն էր՝ լիբանանահայության խնդիրներից մինչև ներդրումներ, հայրենադարձություն և ներհայաստանյան զարգացումներ։
Հանդիպման ավարտին մասնակիցները և Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը նման ձևաչափով քննարկումներիը պարբերաբար անցկացնելու հույս հայտնեցին՝ նպատակ ունենալով ամրապնդել նաև Հայաստանի և սփյուռքի միջև լրատվական հաղորդակցությունը։

Заре Синанян встретился с армянскими журналистами из США и Канады
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян провел онлайн-встречу с двумя десятками журналистов и представителей армянских СМИ, действующих в США и Канаде. Приветствуя участников встречи, Главный уполномоченный особо отметил работу армянских СМИ в диаспоре, их роль в укреплении сотрудничества Армения-Диаспора и повышение осведомленности наших соотечественников в диаспоре.
Во время двухчасовой встречи, Главный уполномоченный представил журналистскому сообществу программы Офиса Главного уполномоченного по делам диаспоры РА, особо отметив программу «иГорц», пакет интеграции ливанских армян, создание Центра интеграции репатриантов и т. д.
Участники озвучили широкий спектр вопросов: от проблем ливанских армян до инвестиций, репатриации и развития Армении.
В завершение встречи участники и Главный уполномоченный Заре Синанян выразили надежду на регулярные проведение обсуждений в таком формате, направленные на усиление медиакоммуникаций между Арменией и диаспорой.