Արցախի սահմանի հյուսիսային և հրավային ուղղություններում ընթանում են համառ և թեժ մարտեր։ Հակառակորդը, մեծ ուժեր կենտրոնացնելով այս թևերում, անցել է հարձակման։ Հայկական ստորաբաժանումները կասեցնում են հակառակորդի առաջխաղացումը՝ պատճառելով մեծ կորուստներ։
ԱՀ պաշտպանության բանակին հաջողվել է կասեցնել այսօր հակառակորդի ձենարկած լայնածավալ հարձակումը։ Ուղղություններից մեկով մեր ուժերը հակահարձակման են անցել։ Մնացած թևերում պաշտպանական ծանր մարտեր են ընթանում։
Պաշտպանության բանակի կողմից ոչնչացվել է հակառակորդի` հարձակման նախապատրաստվող զրահատեխնիկայի խոշոր խմբավորում, զգալի քանակությամբ սպառազինություն և անձնակազմ: Այսպիսով, ուղղություններից մեկում ձախողվել են հակառակորդի հարձակողական պլանները:
Ժամը 20:26-ին հակառակորդը հրթիռակոծել է Ստեփանակերտը։
Սահմանի ամբողջ երկայնքով այս պահի դրությամբ տարբեր ինտենսիվության դիրքային փոխհրաձգություն է։ ՊԲ ստորաբաժանումները շարունակում են վստահորեն վերահսկել իրավիճակը։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդես է եկել ուղերձով, որում մասնավորապես նշվում է. «Հաղթանակը, միայն ու միայն հաղթանակը, բացառապես հաղթանակն է այն ավարտը, որ մենք պատկերացնում ենք այս պայքարի վերջում: Սա մի նոր Սարդարապատ է, և մեզնից յուրաքանչյուրը պարտավոր է ինքը իրեն նվիրել մեկ նպատակի, եւ այդ նպատակի անունն է՝ հաղթանակ»:

На северном и южном направлениях границы Арцаха идут упорные ожесточенные бои. Противник, сосредоточив большие силы в этих районах, перешел к атаке. Армянские подразделения пресекают продвижение врага, нанося большие потери
Армии обороны Арцаха удалось пресечь начавшуюся сегодня широкомасштабную атаку противника. На одном из направлений наши силы контратаковали. В остальных частях идут тяжелые оборонительные бои.
Армия обороны Арцаха уничтожила крупную группировку готовившейся к атаке бронетехники противника, значительное количество вооружения и личного состава. Таким образом, в одном из направлений наступательные планы противника провалились.
В 20:26 противник нанес Степанакерту ракетные удары.
По всей протяженности границы на данный момент ведутся позиционные перестрелки разной интенсивности. Подразделения Армии обороны Арцаха продолжают уверенно контролировать ситуацию.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в обращении к нации заявил: ՛՛ Победа, только и только победа!!! Исключительно победа - вот тот результат, который мы ожидаем в конце этой борьбы. Это новый Сардарапат, и каждый из нас обязан посвятить себя одной единственной цели, и имя этой цели – Победа՛՛