Չնայած բազմաթիվ նախազգուշացումներին՝ Ադրբեջանի ահաբեկչական բանակը շարունակում է թիրախավորել Ստեփանակերտի խաղաղ բնակչությանը՝ օգտագործելով «Պոլոնեզ» և «Սմերչ» համակարգեր:
Ադրբեջանի խոշոր քաղաքներում մշտական տեղակայված զինվորական օբյեկտները այսուհետ դարձան պաշտպանության բանակի թիրախները: Ադրբեջանի բնակչությանը կոչ եմ անում արագ լքել այդ քաղաքները՝ հնարավոր կորուստներից խուսափելու համար:
Այս ամենի ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը։
Հակառակորդը շարունակում է արգելված զինատեսակներից թիրախավորել խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը:
Արցախի ՊԲ-ն արդեն իսկ հասցնում է հզոր հարվածներ Ադրբեջանի խորը թիկունքում տեղակայված կարևորագույն ռազմական օբյեկտներին: Լարվածությունը հակամարտության գոտում ևս մեկ աստիճանով բարձրացնելու ամբողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա:
«Ադրբեջանի համար սարսափելի հետևանքներ են լինելու, սարսափելի». Դավիթ Տոնոյան
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, պատասխանելով «Զինուժ մեդիայի» հարցերին, նշում է, որ կեղծիք են Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության պնդումները, թե Հայաստանի Հանրապետության տարածքից Ադրբեջանի բնակավայրերի հրթիռակոծություն է իրականացվել։
Առավել համառ մարտեր են ընթանում հյուսիսային և հարավային ուղղություններում: Հակառակորդն անընդհատ ձեռնարկում է հարձակման փորձեր, որոնք ՊԲ ստորաբաժանումների վճռական գործողությունների արդյունքում մատնվում են անհաջողության:

The war continues - day 7
Despite numerous warnings, the Azerbaijani terrorist army continues targeting the civilian population in Stepanakert, using "Polonez" and "Smerch" multiple launch rocket systems.
From now on, military facilities permanently located in major cities of Azerbaijan became the targets of the Defense Army. I call on the people of Azerbaijan to leave these cities as soon as possible to avoid possible casualties.
The full responsibility of the situation lies on the military-political authorities of Azerbaijan.
The enemy continues targeting civilian settlements, including the capital city of Stepanakert with banned weapons. The Defense Army of Artsakh is already delivering mighty blows against crucial military facilities stationed in the enemy’s deep rear. The responsibility for escalation of the conflict to yet another level squarely lies with Azerbaijan
"Azerbaijan will be facing horrible, awful consequences." Davit Tonoyan.
Answering to questions asked by “Zinuzh Media,” Armenian Defense Minister Davit Tonoyan calls the Azerbaijani leadership’s allegations of Armenia launching missiles against settlements in Azerbaijan fake.
The most pitched battles are taking place in the north and far south. The adversary is constantly trying to move forward,but as a result of the decisive actions of #DefenceArmy units, they continue to fail.