Հաղթանակի կամքը մեզ պետք է ասի, որ մենք չենք նահանջի, չենք կոտրվի. վարչապետ Փաշինյան
Լրացավ պատերազմի 25-րդ օրը։ Ադրբեջանը շարունակում է թիրախավորել Արցախի խաղաղ բնակավայրերը: Այսօր լուսադեմին Մարտակերտը՝ հարակից գյուղերով, նորից հայտնվել է թշնամու նշանակետում: Արցախի ՊԲ ՀՕՊ ստորաբաժանումները հարավային ուղղությամբ ժամը 8:30-ի սահմաններում խոցել են հակառակորդի ինքնաթիռ։ Արցախի պաշտպանության բանակի տվյալների համաձայն՝ հոկտեմբերի 21-ի դրությամբ ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելու ընթացքում զոհված զինծառայողների թիվը հասել է 834-ի։
Մոսկվայում տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ: Հանդիպման օրակարգում էին ԼՂ համակարտության գոտում օպերատիվ իրադրության և կրակի դադարեցման համաձայնությունների կատարման հարցերը։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք»-ի ուղիղ եթերում նշել է, որ այս փուլում Լեռնային Ղարաբաղի հարցը դիվանագիտական լուծում չունի. «Սա շրջադարձային պահ է, ու սրանով պետք է լուծվեն հայ ժողովրդի վերջին 500 տարվա խնդիրները»:

“Воля к победе нам должна гласить, что мы не отступим, нас не сломят” - премьер-министр Пашинян
25-й день войны. Азербайджан продолжает наносить удары по мирным поселениям в Арцахе. Сегодня на рассвете, Мартакерт с окрестными деревнями вновь стал мишенью для врага. На южном направлении, около 8:30 утра подразделения ПВО Армии обороны Арцаха поразили самолет противника. По данным Армии обороны Арцаха, по состоянию на 21 октября число военнослужащих, погибших при отражении азербайджанской агрессии, достигло 834 человек.
Министр иностранных дел РА Зограб Мнацаканян встретился в Москве с главой МИД России Сергеем Лавровым. На повестке встречи были вопросы выполнения соглашений о прекращении огня и оперативной обстановки в зоне нагорно-карабахского конфликта.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил в прямом эфире в Facebook, что на данном этапе проблема Нагорного Карабаха не имеет дипломатического решения. «Это поворотный момент, и сейчас, должны быть решены проблемы армянского народа за последние 500 лет».