Հաղթանակի կամքը մեզ պետք է ասի, որ մենք չենք նահանջի, չենք կոտրվի. վարչապետ Փաշինյան
Լրացավ պատերազմի 25-րդ օրը։ Ադրբեջանը շարունակում է թիրախավորել Արցախի խաղաղ բնակավայրերը: Այսօր լուսադեմին Մարտակերտը՝ հարակից գյուղերով, նորից հայտնվել է թշնամու նշանակետում: Արցախի ՊԲ ՀՕՊ ստորաբաժանումները հարավային ուղղությամբ ժամը 8:30-ի սահմաններում խոցել են հակառակորդի ինքնաթիռ։ Արցախի պաշտպանության բանակի տվյալների համաձայն՝ հոկտեմբերի 21-ի դրությամբ ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելու ընթացքում զոհված զինծառայողների թիվը հասել է 834-ի։
Մոսկվայում տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ: Հանդիպման օրակարգում էին ԼՂ համակարտության գոտում օպերատիվ իրադրության և կրակի դադարեցման համաձայնությունների կատարման հարցերը։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք»-ի ուղիղ եթերում նշել է, որ այս փուլում Լեռնային Ղարաբաղի հարցը դիվանագիտական լուծում չունի. «Սա շրջադարձային պահ է, ու սրանով պետք է լուծվեն հայ ժողովրդի վերջին 500 տարվա խնդիրները»:

The will to win must tell us that we will not retreat, we will not be broken. - Prime Minister Pashinyan
21 October 2020
The 25th day of the war has passed. Azerbaijan continues to target peaceful settlements in Artsakh. Today at dawn, Martakert, and its surrounding villages, were targeted again by the adversary. The air defense units of the Artsakh Defense Army hit an enemy plane in the southern direction at around 8:30. According to the Artsakh Defense Army, as of October 21, the number of servicemen killed during the repulse of the Azerbaijani aggression has reached 834.
RA Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan met with Russian Foreign Minister Sergey Lavrov in Moscow. The agenda of the meeting included the most urgent issues related to the properational situation in the NK conflict zone and the ceasefire agreements.
RA Prime Minister Nikol Pashinyan stated live on Facebook that at this stage, the Nagorno Karabakh issue has no diplomatic solution. "This is a turning point, and this should solve the problems that the Armenian people have had for the past 500 years."