Պատերազմը շարունակվում է
Նոյեմբերի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է:  Ադրբեջանական ուժերը առանձնակի ակտիվություն են դրսևորել արևելյան, հարավ-արևելյան ու հարավային ուղղություններում: Հակառակորդի գրոհային խմբերի կողմից ձեռնարկված բազմակի գրոհները ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ կասեցվել են: Հակառակորդը կրել է մարդկային ուժի և զինտեխնիկայի լուրջ կորուստներ:
Հակառակորդը երկու գրոհային խմբերի կազմով հարձակման փորձ է ձեռնարկել նաև հյուսիսային հատվածում, որոնք ժամանակին հավաստանշվել և ոչնչացվել են բանակային ստորաբաժանումների կողմից: Օրվա ընթացքում Արցախի խաղաղ բնակավայրերը շարունակել են մնալ թշնամական ուժերի հրթիռահրետանային կրակի թիրախային գոտում:
Լուսադեմին Ադրբեջանը վերսկսել է խաղաղ բնակչության ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքների թիրախավորումը։ Մասնավորապես, ծանր հրետանի է կիրառվել Մարտունի քաղաքում և ամենատարբեր զինատեսակներով հրետակոծվել է Շուշին։

В ночь на 5 ноября относительно стабильное напряжение сохранилось во всех направлениях линии фронта. Азербайджанские силы проявили особую активность в восточном, юго-восточном и южном направлениях. Множественные атаки, предпринятые боевыми группами противника, были успешно пресечены подразделениями Армия обороны. Противник понес серьезные потери в человеческой силе и военной технике.
Противник предпринял попытку нападения двумя группами боевиков также на северном участке, которые своевременно были обнаружены и уничтожены армейскими подразделениями. В течение дня мирные населенные пункты Арцаха продолжали оставаться в целевой зоне ракетно-артиллерийского огня вражеских сил.
На рассвете Азербайджан возобновил обстрел мирного населения и гражданской инфраструктуры. В частности, в направлении города Мартуни была применена тяжелая артиллерия, а Шуши был обстрелян из разных видов оружия.