Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպեց «իԳործ» ծրագրի մասնակիցներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպեց ՀՀ կառավարությունում սփյուռքի մասնագետների ներգրավման «իԳործ» ծրագրի մասնակիցներին: 49 բարձրակարգ մասնագետներն այժմ աշխատում են 19 պետական մարմիններում: «Այս ծրագիրը մենք նախապատրաստել ենք շատ մեծ խանդաղատանքով, մեծ սպասումներով ու հույսերով: Եվ ուզում եմ ձեզ շնորհակալություն հայտնել նաև, որ այս դժվար, չափազանց դժվար ժամանակշրջանը ներսից կիսել եք մեզ հետ:
Եվ հիմա՝ այս թեման և գաղափարը, որն ի սկզբանե դրված էր ծրագրի հիմքում, ավելի հրատապ և ավելի սուր է դառնում, որովհետև այն մարտահրավերները, որոնք կան երկրի առաջ, իհարկե, մեր ազգային ինտելեկտուալ և ընդհանրապես ներուժի համախմբման միջոցով է հնարավոր լուծել»,-նշեց վարչապետ Փաշինյանը: Նա նաև ընդգծեց, որ ՀՀ կառավարության նիստերի դահլիճում սփյուռքից այսքան ներկայացուցիչների ներկայությունն արդեն իսկ խոսում է, որ ծրագիրը հաջողել է: Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը նշեց, որ անդրանիկ «իԳործ»-ի ընթացիկ արդյունքները վկայում են, որ այն համապատասխանում է դրա հիմքում դրված տեսլականին: Այնուհետ «իԳործ»-ցիներն անկեղծ մթնոլորտում վարչապետին ներկայացրին իրենց մշակած ծրագրերը, ռազմավարություններն ու առաջարկությունները:

Prime Minister Nikol Pashinyan met with the participants of the "iGorts" program
Prime Minister Nikol Pashinyan met with the participants of the "iGorts" program, which involves the inclusion of Diaspora specialists within the government of the Republic of Armenia. The 49 highly qualified specialists are working within 19 different bodies.
"We have launched this program with great enthusiasm, high hopes and expectations. I want to thank you all for sharing this extremely difficult period with us from within. And now, this idea, which was initially the basis of the program, is becoming more urgent, because the challenges facing our country, can be solved only through the consolidation of our national intellectual potential,” said Prime Minister Pashinyan. He also emphasized how the presence of so many representatives of the Diaspora within the main meeting room of the Armenian government already speaks volumes of the program’s success. High Commissioner for Diaspora Affairs Zareh Sinanyan noted that the current results of the “iGorts” program indicate that the program corresponds with the vision initially underlying it. Afterwards, the “iGorts” participants openly presented to the Prime Minister their programs, strategies, and proposals.