Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպեց «իԳործ» ծրագրի մասնակիցներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպեց ՀՀ կառավարությունում սփյուռքի մասնագետների ներգրավման «իԳործ» ծրագրի մասնակիցներին: 49 բարձրակարգ մասնագետներն այժմ աշխատում են 19 պետական մարմիններում: «Այս ծրագիրը մենք նախապատրաստել ենք շատ մեծ խանդաղատանքով, մեծ սպասումներով ու հույսերով: Եվ ուզում եմ ձեզ շնորհակալություն հայտնել նաև, որ այս դժվար, չափազանց դժվար ժամանակշրջանը ներսից կիսել եք մեզ հետ:
Եվ հիմա՝ այս թեման և գաղափարը, որն ի սկզբանե դրված էր ծրագրի հիմքում, ավելի հրատապ և ավելի սուր է դառնում, որովհետև այն մարտահրավերները, որոնք կան երկրի առաջ, իհարկե, մեր ազգային ինտելեկտուալ և ընդհանրապես ներուժի համախմբման միջոցով է հնարավոր լուծել»,-նշեց վարչապետ Փաշինյանը: Նա նաև ընդգծեց, որ ՀՀ կառավարության նիստերի դահլիճում սփյուռքից այսքան ներկայացուցիչների ներկայությունն արդեն իսկ խոսում է, որ ծրագիրը հաջողել է: Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը նշեց, որ անդրանիկ «իԳործ»-ի ընթացիկ արդյունքները վկայում են, որ այն համապատասխանում է դրա հիմքում դրված տեսլականին: Այնուհետ «իԳործ»-ցիներն անկեղծ մթնոլորտում վարչապետին ներկայացրին իրենց մշակած ծրագրերը, ռազմավարություններն ու առաջարկությունները:

Премьер-министр Никол Пашинян встретился с участниками программы «иГорц»
Премьер-министр Никол Пашинян встретился с участниками программы по привлечению специалистов диаспоры в работу правительства РА «иГорц».  На сегодня, в 19-ти ведомствах работают 49 высококвалифицированных специалистов из разных стран.  «Мы подготовили эту программу с большим энтузиазмом, с ожиданиями и надеждами.
И я хочу поблагодарить вас за то, что вы разделили с нами этот сложный, чрезвычайно сложный период. И сейчас, эта тема, эта идея, которая изначально легла в основу программы, становится все более актуальной, потому что задачи, стоящие перед страной, безусловно, могут быть решены с помощью консолидации нашего национального интеллектуального потенциала в целом»,- отметил премьер-министр Пашинян.  Он также подчеркнул, что присутствие такого количества представителей диаспоры в зале заседаний правительства РА уже говорит об успехе программы.  Главный уполномоченный Заре Синанян отметил, что текущие результаты пилотного проекта «иГорц» доказывают соответствие его основополагающего видения. Затем участники программы «иГорц» в искренней атмосфере представили премьер-министру свои планы, стратегии и предложения.