Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը երախտագիտություն է հայտնել բժիշկների «Վիվա» բարեգործական հիմնադրամի անձնակազմին
03 Մարտի 2021
Արցախյան 2-րդ պատերազմի ընթացքում ցուցաբերած հսկայածավալ մասնագիտական աջակցության համար Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը երախտագիտություն է հայտնել բժիշկների «Վիվա» բարեգործական հիմնադրամի անձնակազմին:
Հիմնադրամի հետ հանդիպումը տեղի է ունցել Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունում:
Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է մեր գրասենյակի գործունեությունը, և ներկաներին հատկապես հետաքրքրել է համահայկական առողջապահական ցանցը ու այդ համատեքստում գրասենյակի աշխատանքը: Ցանցը սկսեց ավելի ակտիվ գործել, երբ անցած տարի մեր գրասենյակի համակարգմամբ ամբողջ աշխարհից հայ բժիշկները համախմբվեցին Կովիդ-19-ի դեմ պայքարում: Կազմակերպվեցին ավելի քան 40 վեբինարներ աշխարհի լավագույն հայ մասնագետների մասնակցությամբ, Հայաստան ժամանեցին բժշկական խմբեր, որոնց մի մասը՝ պատերազմի ընթացքում:
Նշենք, որ փետրվար ամսից «Վիվա» հիմնադրամի հետ համատեղ մեր գրասենյակը տեղացի մասնագետների համար կազմակերպում է հոգեկան առողջության վերաբերյալ վեբինարներ:
Համագործակցության համար ևս մեկ անգամ շնորհակալություն ենք հայտնում «Վիվա» հիմնադրամի պրոֆեսիոնալ անձակազմին՝ Տատյանա Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ:

Главный уполномоченный Заре Синанян поблагодарил команду благотворительного фонда врачей и волонтеров “Вива”
03 Марта 2021
За огромную профессиональную поддержку, оказанную во время войны в Арцахе, главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения поблагодарил команду благотворительного фонда врачей и волонтеров “Вива”.
Встреча с коллективом “Вивы” прошла в Москве в здании Посольства Армении в России.
Главный уполномоченный Заре Синанян представил программу работы нашего офиса, особое внимание участников обратил на всеармянскую сеть здравоохранения. Она с прошлого года объединяет врачей из диаспоры с разных уголков мира. С помощью общей площадки нетворкинга уже были организованы: более 40 курсов повышения квалификации для врачей диаспоры и Армении, рабочие командировки в Армению во время и после войны и т.д.
Отметим, что уже с конца февраля совместно с фондом “Вива” наш офис реализует программу обучающих вебинаров для специалистов Армении по психическом здоровью.
Еще раз благодарим за сотрудничество профессиональную команду фонда “Вива” под руководством Татьяны Оганесян.