«իԳործ» 2020 ծրագրի օրագրեր
Մինչ դուք որոշում եք աշխատել Հայաստանի պետական մարմիններում և գրանցվել «իԳործ» 2021 ծրագրի համար՝ http://diaspora.gov.am/hy/programs/25/fellowship, առաջարկում ենք ծանոթանալ «իԳործ» 2020 ծրագրի մասնակիցների հետ: Մենք նրանց մասնակցությամբ օրագրերի շարք ենք սկսել:
Նարեն՝ Չինաստանից, Անին՝ Ռուսաստանից, Արազը՝ ԱՄՆ-ից տեղափոխվել են Հայաստան աշխատելու ՀՀ կառավարությունում։ Թե ինչպես են որոշել գալ Հայաստան, ինչ ծրագրեր են իրականացնում և ինչ են պլանավորում անել ծրագրի ավարտից հետո, կարող եք տեսնել տեսանյութում։

Дневники программы «иГорц» 2020
Пока Вы решаете работать в государственных органах Армении и регистрируетесь на сайте http://diaspora.gov.am/ru/programs/25/fellowship для участия в программе «иГорц» 2021, предлагаем познакомиться с участниками программы «иГорц» 2020. Мы начали серию дневников с их участием.
Наре из Китая, Ани из России, Араз из США переехали в Армению для работы в правительстве РА. Как они решили приехать в Армению, какие программы реализуют и что планируют делать после окончания программы Вы можете увидеть в видео.
Для просмотра видео с субтитрами на русском языке, пожалуйста, перейдите по ссылке: https://youtu.be/3gtHo72co2c