«իԳործ» 2020 ծրագրի օրագրեր
Մինչ դուք որոշում եք աշխատել Հայաստանի պետական մարմիններում և գրանցվել «իԳործ» 2021 ծրագրի համար՝ http://diaspora.gov.am/hy/programs/25/fellowship, առաջարկում ենք ծանոթանալ «իԳործ» 2020 ծրագրի մասնակիցների հետ: Մենք նրանց մասնակցությամբ օրագրերի շարք ենք սկսել:
Նարեն՝ Չինաստանից, Անին՝ Ռուսաստանից, Արազը՝ ԱՄՆ-ից տեղափոխվել են Հայաստան աշխատելու ՀՀ կառավարությունում։ Թե ինչպես են որոշել գալ Հայաստան, ինչ ծրագրեր են իրականացնում և ինչ են պլանավորում անել ծրագրի ավարտից հետո, կարող եք տեսնել տեսանյութում։

“iGorts” 2020 program diaries
As you think about working for Armenia’s state bodies and registering for the “iGorts” 2021 program http://diaspora.gov.am/en/programs/25/fellowship, we invite you to get acquainted with the “iGorts” 2020 program participants. With their participation, we’ve began a series of chronicles.
Nare from China, Ani from Russia and Araz from the United States moved to Armenia to work in the Armenian government. To learn about how they decided to come to Armenia, what programs they are implementing and what they plan to do after the program’s completion, check out the video.