Հոգեկան առողջության ոլորտի վեբինարների շարքը շարունակվում է
Սփյուռքի և Հայաստանի հոգեկան առողջության ոլորտի մասնագետների միջև փորձի փոխանակման և վերապատրաստման վեբինարների շարքը շարունակվում է։
Վեբինարները նպատակ ունեն բարձրացնելու Արցախյան պատերազմի հետևանքով տուժած զինծառայողների և ՀՀ տարածք տեղափոխված ընտանիքների հետ աշխատող հոգեբանների որակավորումը։
Ճգնաժամային հոգեբան, լոգոպեդ, Հարվարդի համալսարանի «Trauma and Recovery» միջազգային ծրագրի շրջանավարտ Սվետլանա Յաբլոնսկայան երկրորդ մասնագետն է, ով անցակցրեց «Շոկային տրավմա վերապրածների առաջին հոգեբանական օգնության հիմքերը» թեմայով վեբինարը։
Վեբինարների կազմակերպիչներն են ՀՀ Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը, ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը, ԵՊՀ կիրառական հոգեբանության կենտրոնը, ՀՀ առողջապահության ազգային ինստիտուտը, «Վիվա» բարեգործական ֆոնդը։

родолжается цикл онлайн-вебинаров по различным сферам психического здоровья
Продолжается цикл онлайн-вебинаров по различным сферам психического здоровья для специалистов Армении от представителей Диаспоры.
Вебинары организованы с целью повышения квалификации психологов, работающих с военнослужащими, пострадавшими в результате войны в Арцахе и перемещенными семьями на территории РА.
Вторым специалистом, который провел семинар на тему: “Основы первой психологической помощи пережившим шоковую травму”, стала кризисный психолог, логотерапевт, выпускница международной программы “Trauma and Recovery” Гарвардского университета Светлана Яблонская. Кроме общей темы она рассказала о восстанавливающих техниках для самих специалистов.
Организаторы вебинаров: Офис главного уполномоченного по делам диаспоры РА, Центр прикладной психологии ЕГУ, Национальный институт здравоохранения РА, Министерство труда и социальных вопросов РА, благотворительный фонд “Вива”.