«իԳործ» ծրագրի մասնակիցը նշանակվել է ՀՀ նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի տնօրեն
ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի մասնակիցներն արդեն մշտական աշխատանքի առաջարկներ են ստանում: «իԳործ»-ի շրջանակներում Էկոնոմիկայի նախարարությունում աշխատող Հայկ Մարգարյանը նախարար Վահան Քերոբյանի հրամանով նշանակվել է ՀՀ նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի տնօրեն:
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը և նախարար Քերոբյանը կենտրոնի աշխատակիցներին են ներկայացրել հայրենադարձ նորանշանակ տնօրենին: «Ինձ համար շատ հուզիչ է այս պահը, որովհետև ես միշտ հավատացած եմ եղել, որ մեր սփյուռքի հայրենակիցները օդ ու ջրի պես անհրաժեշտ են Հայաստանին: «իԳործ» ծրագիրն այս համատեքստում անգնահատելի դեր ունի»:
Զարեհ Սինանյանն ասաց, որ մշտական աշխատանքի հրավեր ստացած այլ իգործականներ ևս կան, որոնք արդյունավետորեն կշարունակեն աշխատել իրենց տեղացի գործընկերների հետ:
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի «իԳործ» ծրագրով ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում է աշխատում 8 սփյուռքահայ մասնագետ:

Специалист «иГорц» назначен директором Национального центра инноваций и предпринимательства РА
Участникам программы «иГорц» для специалистов из армянской диаспоры, из правительства РА уже поступают предложения о постоянной работе. Айк Маргарян, работающий в Министерстве экономики РА  в рамках «иГорц», приказом министра экономики Ваана Керобяна назначен директором Национального центра инноваций и предпринимательства РА.
Главный уполномоченный Заре Синанян и министр Керобян представили коллективу Центра новоназначенного директора-репатрианта. «Для меня это очень трогательный момент, так как я всегда считал, что наши соотечественники из диаспоры нужны Армении как воздух и вода. Программа «иГорц» играет неоценимую роль в этом контексте».
Заре Синанян отметил, что есть и другие участники программы, приглашённые на постоянную работу, которые будут продолжать эффективно сотрудничать со своими местными коллегами.
По программе «иГорц», Офиса Главного уполномоченного по делам диаспоры, в Министерстве экономики РА работают 8 специалистов из диаспоры.