«իԳործ» ծրագրի մասնակիցը նշանակվել է ՀՀ նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի տնօրեն
ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրի մասնակիցներն արդեն մշտական աշխատանքի առաջարկներ են ստանում: «իԳործ»-ի շրջանակներում Էկոնոմիկայի նախարարությունում աշխատող Հայկ Մարգարյանը նախարար Վահան Քերոբյանի հրամանով նշանակվել է ՀՀ նորամուծության և ձեռներեցության ազգային կենտրոնի տնօրեն:
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը և նախարար Քերոբյանը կենտրոնի աշխատակիցներին են ներկայացրել հայրենադարձ նորանշանակ տնօրենին: «Ինձ համար շատ հուզիչ է այս պահը, որովհետև ես միշտ հավատացած եմ եղել, որ մեր սփյուռքի հայրենակիցները օդ ու ջրի պես անհրաժեշտ են Հայաստանին: «իԳործ» ծրագիրն այս համատեքստում անգնահատելի դեր ունի»:
Զարեհ Սինանյանն ասաց, որ մշտական աշխատանքի հրավեր ստացած այլ իգործականներ ևս կան, որոնք արդյունավետորեն կշարունակեն աշխատել իրենց տեղացի գործընկերների հետ:
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի «իԳործ» ծրագրով ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում է աշխատում 8 սփյուռքահայ մասնագետ:

“iGorts” specialist appointed Director of the National Center for Innovation and Entrepreneurship
Participants of the Government of the Republic of Armenia’s “iGorts” program for Armenian Diaspora specialists are already receiving permanent work offers. Hayk Margarian, who works for the Ministry of Economy within the framework of “iGorts," was appointed Director of the National Center for Innovation and Entrepreneurship by order of Minister Vahan Kerobyan. High Commissioner Zareh Sinanyan and Minister Kerobyan introduced the newly appointed Director to the Center's staff.
“This moment is very exciting for me, because I have always known that our Diaspora compatriots, like air and water, are necessary for Armenia. The “iGorts” program plays an invaluable role in this context.
Mr. Zareh Sinanyan noted that there are additional “iGorts”ers who received permanent job offers, who will continue to work effectively along with their local counterparts.
Through the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs’ “iGorts” program, 8 specialists from the Diaspora work in the RA Ministry of Economy.