Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ռոստովի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Ռոստովի Ռուս-հայկական բարեկամության թանգարանում ապրիլի 21-ին Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպում է ունեցել հայ համայնքի ակտիվ ներկայացուցիչների հետ:
Ռուսաստանի ամենախոշոր հայ համայնքներից մեկը հանդիպմանը ներկայացված էր համայնքի ղեկավարի, Դոնի Ռոստովի հայ երիտասարդների միության, իրավաբանների, ուսուցիչների, գիտնականների շրջանակով:
Զարեհ Սինանյանը ներկայացրեց 2021 թվականին գրասենյակի ծրագրերը և գործունեությունը: Քննարկվեցին Հայաստան-սփյուռք համագործակցությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես՝ սփյուռքի ներգրավվածությունը հայրենիքի հասարակական-քաղաքական կյանքին, Հայաստանի ներդրումային դաշտի բարելավումը, հայրենադարձության գործընթացի ակտիվացումը:
Անդրադարձ կատարվեց նաև գրասենյակի ծրագրերի ընդլայնմանը և Հայաստանից դասագրքերի առաքման խնդիրներին:
Ռոստովի հայ համայնքի ներկայացուցիչները ցանկություն հայտնեցին հաճախ կազմակերպել նման հանդիպումներ և Գլխավոր հանձնակատարին նվիրեցին Ցեղասպանության մասին եռալեզու գիրք:

Заре Синанян встретился с ростовскими армянами
В ростовском музее русско-армянской дружбы 21 апреля прошла встреча главного уполномоченного по делам диаспоры Республики Армения с активными членами Нахичеванской-на-Дону армянской общины.
Среди участников одной из самых крупных и активных общин России были представители её руководства, Донского союза армянской молодежи, предприниматели, юристы, педагоги, ученые.
Главный уполномоченный Заре Синанян представил программу деятельности Офиса в 2021 году. Вместе с участниками встречи обсудил вопросы взаимоотношений Армения-Диаспора: участие диаспоры в общественно-политической жизни Родины, возможные налоговые послабления для инвесторов, создание более благоприятных условия для репатриации.
Кроме этого коснулись тем расширения программ Офиса, в частности “iGorts” и “Шаг к дому”, а также налаживания процесса получения книг диаспорой из Армении.
Армяне Ростова выразили желание сделать подобные встречи частыми, а также поблагодарили уполномоченного за подаренные книги на трех языках, посвященные Геноциду.