Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով առաջին անգամ գտնվում է Դոնի Ռոստովում
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով առաջին անգամ գտնվում է Դոնի Ռոստովում: Այցի նպատակն է հանդիպել համայնքային ակտիվիստների հետ, այցելել հայկական կենտրոններ և ներկա գտնվել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին նվիրված առաջին մեծ մուլտիմեդիա ցուցահանդեսին:
Այսօր Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելել է Դոնի Ռոստովում ՀՀ գլխավոր հյուպատություն, որի ընթացքում հանձնակատարին է ներկայացվել Ռուսաստանի հարավային մասին հայ համայնքի հետ հյուպատոսության աշխատանքը, խնդիրները, ինչպես նաև Հայաստանի հետ մշակութային-հասարակական համագործակցությունը:
Գլխավոր հյուպատոս Վարդան Ասոյանի և հայ համայնքի ղեկավար Հարություն Սուրմալյանի ուղեկցությամբ Զարեհ Սինանյանն այցելեց «Բարեկամության զբոսայգի», որտեղ մայիսի 5-ին հանդիսավոր արարողությամբ կբացվի մարշալ Հովհաննես Բաղրամյանի կիսանդրին: Այնուհետ Գլխավոր հանձնակատարն այցելեց 18-րդ դարում կառուցված Սբ. Խաչ հայկական եկեղեցի, որն առաջին քարակերտ շինությունն է տարածաշրջանում և ունի ՌԴ ֆեդերալ նշանակության հուշարձանի կարգավիճակ։

Главный уполномоченный находится с первым рабочим визитом в Ростове-на-Дону
Главный уполномоченный находится с первым рабочим визитом в Ростове-на-Дону. Цель - встреча с активными представителями диаспоры, посещение армянских точек города и первой крупной мультимедийной выставки, посвященной памяти жертв геноцида армян.
Сегодня главный уполномоченный Заре Синанян посетил Генеральное консульство Армении в Ростове-на-Дону. В ходе встречи была представлена работа, проводимая с армянскими общинами в Южной России, ее проблемы, кроме этого обсудили вопросы культурного и образовательного сотрудничества и помощи Армении.
Также в сопровождении генерального консула Республики Армения в Ростове-на-Дону Вардана Асояна и председателя Нахичеванской-на-Дону армянской общины Арутюна Сурмаляна главный уполномоченный посетили Парк Дружбы, где 5 мая будет торжественно открыт бюст маршала Ованеса Баграмяна. Также побывал в армянской церкви 18-го века Сурб Хач, которая является первым каменным строением в регионе и имеет статус памятника федерального значения в России.