Գլխավոր հանձնակատարը Ռոստովում այցելել է «Ո՛չ ցեղասպանությանը» առաջին մուլտիմեդիա ցուցադրություն
Հայոց ցեղասպանության օրվան ընդառաջ՝ Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Ռոստովում այցելել է «Ո՛չ ցեղասպանությանը» առաջին մուլտիմեդիա ցուցադրություն: Այն անցկացվում է «Ռուսաստան՝ իմ պատմություն» ամենախոշոր ցուցասրահում:
Աշխատանքային այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ծանոթացել է ցուցանմուշներին, որոնք ներկայացված են նոր տեսաձայնային լուծումներով:
«Կազմակերպիչներն ահռելի աշխատանք են կատարել: Այս ցուցադրությունը բարձր կոչ է աշխարհին չմոռանալ հայոց պատմության ամենասարսափելի օրերը և ճանաչել ցեղասպանության փաստը»,-նշել է Զարեհ Սինանյանը:
Ցուցադրությունը պատրաստվել և կազմակերպվել է Դոնի Ռոստովի հայ երիտասարդական միության կողմից Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի և տեղի հայ համայնքի հետ համագործակցությամբ: Այն կգործի մինչև ապրիլի 25-ը։

Уполномоченный посетил масштабную выставку “Геноциду - нет” в Ростове
В преддверии дня памяти жертв Геноцида армян главный уполномоченный по делам диаспоры Республики Армения посетили первую мультимедийную выставку “Геноциду - нет” в Ростове 21 апреля. Она проходит в самом крупном экспозиционном комплексе страны “Россия - моя история”.
В рамках рабочего визита уполномоченный Заре Синанян ознакомился с экспозицией, представленной с помощью новых аудиовизуальных решений в зале музея.
“Организаторы проделали огромную работу. Подобная выставка - это громкий призыв не забывать об этих страшных днях в армянской истории и помнить о требовании признать факт Геноцида”, - поделился своими впечатлениями уполномоченный.
В течение года выставка была подготовлена и организована усилиями Донского союза армянской молодежи совместно с ереванским Музеем-институтом Геноцида армян и армянской общиной в Ростове-на-Дону. Она будет действовать до 25 апреля.