Մոսկվայում Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Հայ բժիշկների ասոցիացիայի հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը իր երախտագիտությունն է հայտնել Ռուսաստանի հայ բժիշկների ասոցիացիային մոսկովյան հանդիպման ժամանակ, ինչպես նաև քննարկել է համագործակցության հետագա քայլերը:
Հանդիպումը տեղի է ունեցել Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանատանը, որին մասնակցում էին համաճարակի և պատերազմի ընթացքում Հայաստանին մեծ օգնություն ցուցաբերած ռուսաստանահայ բժիշկներ: Հանդիպմանը Մեծ Բրիտանիայից հեռակապով մասնակցում էր նաև ասոցիացիայի նախագահ, ակադեմիկոս Բագրատ Ալեքյանը և Ռուսաստանում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանը:
Բժիշկները Զարեհ Սինանյանի հետ քննարկեցին ռուսաստանաբնակ հայ բարձրակարգ բժիշկների կողմից տեղացի բժիշկների վերապատրաստմանն առնչվող հարցեր: Բժիշկները պատրաստակամություն հայտնեցին նպաստել Հայաստանի առողջապահական համակարգի զարգացմանը:

High Commissioner Zareh Sinanyan met with the Armenian Medical Association in Moscow
During his meeting with the Armenian Medical Association in Moscow, High Commissioner Zareh Sinanyan expressed his gratitude and discussed opportunities for cooperation.
The meeting was held at the Armenian Embassy in Russia and attended by Russian Armenian doctors, who provided assistance to Armenia during the pandemic and recent war. Also present at the meeting was Ambassador of the Republic of Armenia to Russia Vardan Toganyan and Bagrat Alekyan, the Association’s president and academic, who joined virtually from the UK.
Discussion topics included highly qualified doctors in Russia providing retraining to medical professionals in Armenia. The doctors expressed readiness to contribute to the development of the Armenian healthcare system.