Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունեց Հայաստանում Ճապոնիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆուկուշիմա Մասանորիին
19 Մայիսի 2021
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունեց Հայաստանում Ճապոնիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆուկուշիմա Մասանորիին:
Դեսպանին ներկայացվեց գրասենյակի ռազմավարական ուղղությունները և ծրագրերը, իրավիճակը սփյուռքի համայնքներում, Հայաստան-սփյուռք ներգրավվածությունը, հայրենադարձության ուղղությամբ աշխատանքները և այլն:
Դեսպանը վերահաստատեց Ճապոնիայի պատրաստակամությունը աջակցել Հայաստանի զարգացմանը և ցուցաբերել հումանիտար օգնություն: Նա նաև նշեց, որ ճապոնական ներդրումներ ներգրավելու, ինչպես նաև ճապոնացի ժողովրդին Հայաստանը՝ որպես զբոսաշրջային գրավիչ երկիր ներկայացնելու մեծ ներուժ է առկա:

Главный уполномоченный Заре Синанян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Японии в Армении Фукусима Масанори
19 Мая 2021
Главный уполномоченный Заре Синанян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Японии в Армении Фукусима Масанори.
Посол был ознакомлен со стратегическими направлениями работы офиса, программами, ситуацией в диаспорских общинах, партнёрства Армения-Диаспора, работой по репатриации и т. д.
Посол подтвердил готовность Японии поддерживать развитие Армении и оказывать гуманитарную помощь.  Он отметил, что существует большой потенциал для привлечения японских инвестиций, а также для представления Армении японскому народу как привлекательного туристического направления.