Սփյուռքահայ 50 նոր մասնագետ շուտով կաշխատի ՀՀ կառավարությունում
Շարունակվում է ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» 2021 ծրագրի մասնակիցների ընտրության փուլը:
Շուրջ 30 տարբեր գերատեսչություններ հարցազրույցներ են անցկացնում սփյուռքահայ մասնագետների հետ:
«Շատ ուրախ ենք, որ 2-րդ անգամ «իԳործ» ծրագիրը մեկնարկեց: Այս տարի ունեցանք 350 դիմում և արդեն 200 հարցազրույց ենք վարել: Նաև ուրախ ենք, որ կարողանում ենք ծրագիրը շարունակել, և պահանջը 2 կողմից մեծանում է: Սփյուռքի կողմից անընդհատ մեծանում է այն պահանջը, որ տեղափոխվեն Հայաստան, մեկ տարի ծառայեն Հայաստանի կառավարությանը մեջ, և ՀՀ կառավարության կողմից ևս գնալով է մեծանում պահանջը»,- ասում է «իԳործ» ծրագրի հեղինակ, մեր գրասենյակի ղեկավար Սառա Անջարգոլյանը:

50 новых специалистов из диаспоры скоро будут работать в государственных органах РА
Продолжается отборочный этап программы нашего Офиса по трудоустройству специалистов из армянской диаспоры в государственных учреждениях Республики Армения “iGorts-2021”.
Представители около 30 различных государственных органов проводят собеседования с кандидатами, которые вошли в шорт-лист.
«Очень рада, что второй год реализуется программа “iGorts”. В этом году у нас было 350 заявок и уже проведено 200 собеседований. Мы рады тому, что можем продолжить программу, и спрос растет с обеих сторон. То есть, со стороны диаспоры постоянно увеличивается желание переехать в Армению, чтобы в течение года служить Правительству Армении и со стороны Правительства РА растет эта потребность», - говорит инициатор программы "iGorts", руководитель Офиса главного уполномоченного Сара Анджарголян.