«Քայլ դեպի տուն»-ցիները՝ Հայաստանի ամենագեղեցիկ վայրերում
«Քայլ դեպի տուն»-ցիները շարունակում են բացահայտել Հայաստանը: Անցած շաբաթավերջին սփյուռքահայ պատանիները բաժանվեցին չորս խմբերի և ուղևորվեցին Հայաստանի տարբեր անկյուններ՝ ծանոթանալու առօրյային և հայկական ավանդույթներին: «Արցախ» թիմը ուղևորվեց Հայաստանի հյուսիս-արևմուտք՝ Նոյեմբերյան քաղաք: Մասնակիցները այցելեցին Սրբասար, ականատես եղան, թե ինչպես են անցկացնում իրենց առօրյան տեղի բնակիչները:
Էքսկուրսիան կազմակերպվեց մեր գործընկեր Վորլդ Վիժն Հայաստանի հետ համագործակցությամբ:
Երկուշաբթի օրը սփյուռքահայ պատանները ուղևորվեցին Դիլիջան, այցելեցին Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարան և Տավուշի պատմամշակութային վայրեր:
Հասնելով վերջին լուսանկարներին՝ դուք կտեսնեք, թե ինչպես են «Քայլ դեպի տուն»-ցիները ամեն առավոտ սովորում հայոց լեզու և պատմություն, անցնում ուսումնաճանաչողական դասընթացներ:
«Քայլ դեպի տուն»-ը ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի երկշաբաթյա ուսումանճանաչողական ծրագիրն է, որի կրթական ամբողջ բաղադրիչն իրականացնում է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» հիմնադրամը:

Участники "Шаг к дому" в самых красивых местах Армении
В минувшие выходные молодежь из армянской диаспоры была разделена на четыре группы и побывала в разных уголках Армении, чтобы познакомиться с армянским бытом и традициями. Команда "Арцах" направилась на северо-запад Армении, в город Ноемберян. Участники посетили Србасар и стали свидетелями того, как живут местные жители.
Экскурсия была организована в сотрудничестве с нашим партнером World Vision Armenia.
В понедельник молодые люди их армянской диаспоры отправилась в Дилижан, посетили военное училище имени Монте Мелконяна, исторические и культурные объекты Тавуша.
На последних фотографиях видно, как участники программы «Шаг к дому» каждое утро начинают с изучения армянского языка и истории, участвуют в учебно-познавательных курсах.
«Шаг к дому» - двухнедельная учебно-познавательных программа Аппарата Главного Уполномоченного по делам диаспоры Республики Армения, весь образовательный компонент которой реализует Фонд «Преподавай, Армения!».