Ավարտվեց «Քայլ դեպի տուն» ծրագիրը
Ավարտվեց սփյուռքի պատանիների ամենասիրելի ծրագիրը՝ «Քայլ դեպի տունը»: Ընդհանուր առմամբ այս տարի ծրագրին մասնակցեց շուրջ 360 սփյուռքահայ երիտասարդ աշխարհի 25 երկրից:
Վերջին փուլի մասնակիցներին հաջողություն մաղթեց Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը՝ վստահություն հայտնելով, որ հայրենիքում անցկացրած այս ամառը շրջադարձային կլինի նրանց համար: Փակման արարողության ընթացքում մասնակիցները երգեցին, պարեցին, կիսվեցին իրենց տպավորություններով և վառեցին ավանդական դարձած շուրջպարի խարույկը: Ծրագրի փակմանը մասնակցում էին մի շարք պաշտոնյաներ, ինչպես նաև գործընկեր կառույցների ներկայացուցիչներ:
Հիշեցնենք, որ «Քայլ դեպի տուն»-ը ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի երկշաբաթյա ուսումնաճանաչողական ծրագիրն է, որի կրթական ամբողջ բաղադրիչն իրականացնում է «Դասավանդի՛ր, Հայաստան» հիմնադրամը:

Завершилась программа "Шаг к дому"
Завершилась самая любимая программа молодежи из диаспоры - «Шаг к дому». Всего в этом году в программе приняли участие около 360 молодых армян диаспоры из 25 стран.
Главный уполномоченный Заре Синанян пожелал успехов участникам прошедшего тура, выразив уверенность, что это лето, проведенное на Родине, станет для них переломным. Во время церемонии закрытия участники пели, танцевали, делились впечатлениями и зажгли традиционный хороводный костер. В закрытии проекта приняли участие ряд официальных лиц, а также представители партнерских организаций.
Напомним, что «Шаг к дому» - это двухнедельная образовательная программа Аппарата главного уполномоченного по делам диаспоры Республики Армения, весь образовательный компонент которой реализует фонд «Преподавай, Армения!».