Մեր գրասենյակի և ՌԴ Հայ իրավաբանների ասոցիացիայի միջև կնքվեց համագործակցության հուշագիր
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի և ՌԴ «Հայ իրավաբանների ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության միջև կնքվեց համագործակցության հուշագիր: Այն ստորագրեցին Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը և ասոցիացիայի նախագահ Շահեն Պետրոսյանը:
Կողմերը կարևորեցին Հայաստանում և սփյուռքում բնակվող մեր հայրենակիցների իրավական պաշտպանվածության բարձրացման անհրաժեշտությունը և այդ գործում իրավաբանների ներգրավման պատրաստակամությունը:
Կողմերն ընդգծեցին նաև համագործակցության շրջանակները՝ իրավական ակտերի նախագծերի և օրենսդրական նախաձեռնությունների համատեղ քննարկումների ապահովման, խորհրդակցական և խորհրդատվական բնույթի համատեղ քննարկումների կազմակերպման, ՌԴ-ում գտնվող ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց համար որակյալ իրավաբանական օգնության տրամադրման, տեղեկատվության փոխանակման, ինչպես նաև համատեղ ծրագրերի մշակման ուղղություններով:

Подписан меморандум о сотрудничестве между нашим Офисом и Ассоциацией армянских юристов России
Подписан меморандум о сотрудничестве между Аппаратом Главного уполномоченного по делам диаспоры РА и общественной организации Российской Федерации Ассоциация армянских юристов. Его подписали Главный уполномоченный Заре Синанян и президент ассоциации Шаген Петросян.
Стороны подчеркнули необходимость усиления правовой защиты наших соотечественников, проживающих как в Армении, так и в диаспоре, а также готовность привлечения к этому юристов.
Стороны также отметили масштабы сотрудничества в проведении совместных обсуждений проектов правовых актов и законодательных инициатив, организации совместных консультаций, оказании качественной юридической помощи физическим и юридическим лицам в РФ, обмене информацией, а также разработки совместных программ.