Մեր գրասենյակի և ՌԴ Հայ իրավաբանների ասոցիացիայի միջև կնքվեց համագործակցության հուշագիր
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի և ՌԴ «Հայ իրավաբանների ասոցիացիա» հասարակական կազմակերպության միջև կնքվեց համագործակցության հուշագիր: Այն ստորագրեցին Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը և ասոցիացիայի նախագահ Շահեն Պետրոսյանը:
Կողմերը կարևորեցին Հայաստանում և սփյուռքում բնակվող մեր հայրենակիցների իրավական պաշտպանվածության բարձրացման անհրաժեշտությունը և այդ գործում իրավաբանների ներգրավման պատրաստակամությունը:
Կողմերն ընդգծեցին նաև համագործակցության շրջանակները՝ իրավական ակտերի նախագծերի և օրենսդրական նախաձեռնությունների համատեղ քննարկումների ապահովման, խորհրդակցական և խորհրդատվական բնույթի համատեղ քննարկումների կազմակերպման, ՌԴ-ում գտնվող ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց համար որակյալ իրավաբանական օգնության տրամադրման, տեղեկատվության փոխանակման, ինչպես նաև համատեղ ծրագրերի մշակման ուղղություններով:

Our Office and Association of Armenian Lawyers in Russia Sign MOC
A memorandum of cooperation was signed between the Republic of Armenia Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs and the Association of Armenian Lawyers of the Russian Federation. High Commissioner Zareh Sinanyan and Chairman of the Association Shahen Petrosyan signed the memorandum.
The parties stressed the need to improve legal protections for our compatriots living in Armenia and the Diaspora and the importance of lawyers’ readiness to be involved in this matter.
The parties also emphasized the framework of this cooperation which will include ensuring joint discussions on draft legal acts and legislative initiatives, organizing joint consultative and advisory discussions, providing quality legal assistance to individuals and legal entities in Russia, exchanging information, and developing joint programs.