Գլխավոր հանձնակատարը մասնակցեց հերոս Կարո Հովագիմյանի հիմնադրամի բացմանը
Կարոն մեր երազն էր... Այսպես բնութագրեց Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը սիրիահայ երիտասարդ հայրենադարձ Կարո Հովագիմյանին, ով իր կյանքը զոհեց Արցախյան 2-րդ պատերազմի ընթացքում:
Կարոյի հարազատներն ու ընկերները հիմնել են նրա անվան հիմնադրամը, որն օգնելու է հաշմանդամություն, ուղեղային կաթված և բժշկական այլ միջամտության կարիք ունեցող երեխաներին և վիրավոր զինվորներին: Հերոսի ընտանիքը վստահ է՝ այդպես կաներ նաև ապագա բժիշկ, 20-ամյա Կարոն:
Հիմնադրամի բացմանը ներկա էին նաև ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը, Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը և այլք:

Главный уполномоченный по делам диаспоры посетил церемонию открытия фонда им. героя Каро Овагимяна
Каро был нашей мечтой ... Так Главный уполномоченный Заре Синанян описал молодого сирийского армянина-репатрианта Каро Овагимяна, который пожертвовал своей жизнью во время Второй Арцахской войны.
Родственники и друзья Каро создали фонд, названный в его честь, который будет помогать детям с ограниченными возможностями, церебральным параличом, другими медицинскими нуждами и раненым солдатам. Семья героя уверена, что будущий врач, 20-летний Каро, поступил бы так же.
На открытии фонда присутствовали также министр труда и социальных дел РА Нарек Мкртчян, ректор Ереванского государственного медицинского университета Армен Мурадян и другие.