Նախկին «իԳործ»-ական Անի Իսպիրյանը՝ Էկոնոմիկայի փոխնախարար
ՀՀ կառավարությունում սփյուռքահայ մասնագետների «իԳործ» ծրագրով հայրենիք տեղափոխված Անի Իսպիրյանը նշանակվել է Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ: Անին «իԳործ»-ի շրջանակներում նախորդ մեկ տարի աշխատում էր հենց այդ նախարարությունում:
Նորանշանակ փոխնախարարն ավարտել է Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի տնտեսագիտության ֆակուլտետը (տնտեսագետի բակալավրի և մագիտրոսի աստիճան, գերազանցության դիպլոմ): Փարիզի բիզնես դպրոցում սովորել է «Ֆինանսներ» ծրագրի շրջանակներում:
Իր աշխատանքային կարիրերան սկսել է Ռուսաստանի դաշնության արդյունաբերության և առևտրի նախարարության գիտահետազոտական ինստիտուտում՝ կրտսեր գիտաշխատողից դառնալով ռազմաարդյունաբերության կոմպլեքսի ներդրումային նախագծերի բաժնի պետ: Այս ոլորտին վերաբերող մի շարք գիտական աշխատանքների հեղինակ է:
Շնորհավորում ենք արդեն նախկին «իԳործ»-ական Անիին և մաղթում նորանոր հաջողություններ այս պատասխանատու պաշտոնում: Մեր գրասենյակը շարունակելու է առաջ տանել կառավարության կազմում սփյուռքահայ մասնագետների ինտեգրման գործընթացը:

Бывший сотрудник iGorts Ани Испирян назначена заместителем министра экономики
Заместителем министра экономики назначена Ани Испирян, вернувшаяся на Родину для участия в программе для армянских специалистов из диаспоры "иГорц". В прошлом году, в рамках программы «иГорц», Ани работала именно в этом министерстве.
Новоназначенный заместитель министра окончила экономический факультет Московского государственного университета им. М.В. Ломоносова (степень бакалавра и магистра экономики, диплом с отличием). Училась в Парижской школе бизнеса по программе «Финансы».
Трудовую деятельность начала в НИИ Министерства промышленности и торговли РФ, пройдя путь от младшего научного сотрудника до начальника управления инвестиционных проектов оборонно-промышленного комплекса. Является автором ряда научных работ в этой области.
Поздравляем, уже бывшую участницу программы «иГорц», Ани и желаем ей новых успехов на этой ответственной должности. Наш офис будет и впредь продвигать процесс интеграции профессионалов из армянской диаспоры в Правительство РА.