Կիպրահայ գործիչ Վարդգես Մահտեսեանը պարգևատրվել է Երախտագիտության մեդալով
Կիպրոսի ներկայացուցիչների պալատում հայ համայնքի պետական ներկայացուցիչ Վարդգէս Մահտեսեանը Հայաստանի անկախության օրվա առթիվ ՀՀ նախագահի կողմից պարգևատրվել է Երախտագիտության մեդալով:
Սրտանց շնորհավորում ենք պարոն Մահտեսեանին և շնորհակալություն հայտնում գրասենյակի հետ արդյունավետ համագործակցության համար:
Վարդգէս Մահտեսեանը 2006 թ.-ին ընտրվել է Կիպրոսի ներկայացուցիչների պալատում հայ համայնքի պետական ներկայացուցիչ, իսկ 2011, 2016 և 2021 թթ.-ին վերընտրվել նույն պաշտոնում: Որպես պետական ներկայացուցիչ՝ մեծ ներդրում ունի հայ-կիպրական հարաբերությունների զարգացման և ամրապնդման գործում:
Վարդգէս Մահտեսեանը մեծ ներդրում ունի կիպրահայ համայնքի զարգացման և հայապահպանության գործում: Արցախյան 44-օրյա պատերազմի ընթացքում և հետպատերազմյան շրջանում մեծ աջակցություն է բերել Հայաստանին և Արցախին՝ կազմակերպելով 2 ինքնաթիռ և 2 բեռնատար հումանիտար օգնության տեղափոխումը Հայաստան և Արցախ:

Vartkes Mahdessian, state representative of the Armenian community in the House of Representatives of Cyprus, was awarded the Medal of Gratitude by the President of the Republic of Armenia on the occasion of Armenia’s Independence Day.
We sincerely congratulate Mr. Mahdesian and thank him for his effectual work with our Office.
Vartkes Mahdessian was elected as the state representative of the Armenian community in the House of Representatives of Cyprus in 2006 and was reelected to the same position in 2011, 2016, and 2021. As a state representative, he has contributed greatly to the development and strengthening of Armenian-Cypriot relations.
Vartkes Mahdessian has made a substantial contribution to the development and preservation of the Armenian identity of the Armenian community of Cyprus. During the 44-day Artsakh War and in the post-war period, he provided great support to Armenia and Artsakh, organizing the transport of two planes and two trucks carrying humanitarian aid to Armenia and Artsakh.