Կիպրահայ գործիչ Վարդգես Մահտեսեանը պարգևատրվել է Երախտագիտության մեդալով
Կիպրոսի ներկայացուցիչների պալատում հայ համայնքի պետական ներկայացուցիչ Վարդգէս Մահտեսեանը Հայաստանի անկախության օրվա առթիվ ՀՀ նախագահի կողմից պարգևատրվել է Երախտագիտության մեդալով:
Սրտանց շնորհավորում ենք պարոն Մահտեսեանին և շնորհակալություն հայտնում գրասենյակի հետ արդյունավետ համագործակցության համար:
Վարդգէս Մահտեսեանը 2006 թ.-ին ընտրվել է Կիպրոսի ներկայացուցիչների պալատում հայ համայնքի պետական ներկայացուցիչ, իսկ 2011, 2016 և 2021 թթ.-ին վերընտրվել նույն պաշտոնում: Որպես պետական ներկայացուցիչ՝ մեծ ներդրում ունի հայ-կիպրական հարաբերությունների զարգացման և ամրապնդման գործում:
Վարդգէս Մահտեսեանը մեծ ներդրում ունի կիպրահայ համայնքի զարգացման և հայապահպանության գործում: Արցախյան 44-օրյա պատերազմի ընթացքում և հետպատերազմյան շրջանում մեծ աջակցություն է բերել Հայաստանին և Արցախին՝ կազմակերպելով 2 ինքնաթիռ և 2 բեռնատար հումանիտար օգնության տեղափոխումը Հայաստան և Արցախ:

Кипрский деятель армянского происхождения Вардгес Махтесян награжден медалью "Благодарность"
Государственный представитель армянской общины в Палате представителей Кипра Вардгес Махтесян по случаю Дня независимости Армении награжден Президентом РА Медалью «Благодарность».
Сердечно поздравляем господина Махтесяна и благодарим его за плодотворное сотрудничество с нашим Офисом.
Вардгес Махтесян был избран государственным представителем армянской общины в Палате представителей Кипра в 2006 году и переизбирался на ту же должность в 2011, 2016 и 2021 годах. Как государственный представитель он внес большой вклад в развитие и укрепление армяно-кипрских отношений.
Вардгес Махтесян внес большой вклад в развитие армянской общины Кипра и сохранение армянской идентичности. Во время 44-дневной Арцахской войны и в послевоенный период, он оказал большую поддержку Армении и Арцаху, организовав перевозку гуманитарной помощи на 2-х самолетах и 2-х грузовиках в Армению и Арцах.