Ռուսաստանահայ գործիչ Շահեն Պետրոսյանը պարգևատրվել է Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար մեդալով
Ռուսաստանի հայ իրավաբանների ասոցիացիայի նախագահ Շահեն Պետրոսյանը Հայաստանի անկախության օրվա առթիվ ՀՀ նախագահի կողմից պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով:
Սրտանց շնորհավորում ենք պարոն Պետրոսյանին և շնորհակալություն հայտնում կորոնավիրուսային համավարակի, պատերազմի և հետպատերազմյան ողջ ընթացքում գրասենյակի հետ ամենօրյա աշխատանքի համար:
Շահեն Պետրոսյանը հանդիսանում է Ռուսաստանի հայ իրավաբանների ասոցիացիայի հիմնադիր նախագահը, որի անդամներն ավելի քան 400 անվանի ռուսաստանաբնակ հայ իրավաբաններ և փատաբաններ են: Ասոցիացիան ունի ՌԴ մարզերում 57 մասնաճյուղեր:
Արցախյան 44-օրյա պատերազմի առաջին իսկ օրվանից համակարգել է Հայերի միությունում ստեղծված հանձնաժողովը: Անձնական միջոցներով 3 ինքնաթիռ՝ Ռուսաստանի հայերի կողմից հավաքագրված մարդասիրական բեռներով, տեղափոխել է Հայաստան: Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանատան հետ համագործակցությամբ համակարգել է մոտ 27 մարդասիրական բեռներով լի ինքնաթիռների տեղափոխումը Հայաստան:

Российский армянин Шаген Петросян награжден президентской медалью «За заслуги перед Отечеством» II степени
Глава Ассоциации армянских юристов России Шаген Петросян по случаю Дня независимости Армении был награжден президентом РА медалью «За заслуги перед Отечеством» II степени.
Сердечно поздравляем господина Петросяна и благодарим его за ежедневную работу с нашим Офисом во время эпидемии коронавируса, на протяжении войны и в послевоенный период.
Шаген Петросян президент-основатель Ассоциации армянских юристов России, членами которой являются более 400 известных армянских юристов и адвокатов, проживающих в России. Ассоциация имеет 57 филиалов в регионах России.
С самого первого дня 44-дневной войны в Арцахе он координировал работу комиссии, созданной в Союзе армян. Три самолета с гуманитарной помощью, собранной армянами России, были доставлены в Армению на личные средства. Совместно с посольством Армении в России координировал доставку в Армению около 27 самолетов с гуманитарным грузом.