Անվճար լսողական սարքեր Արցախյան երկրորդ պատերազմի մասնակիցների համար
44-օրյա պատերազմի հետևանքով լսողական խնդիրներ ունեցող զինվորների համար առկա է նոր ծրագիր: Այն ֆինանսավորվում է Լսողական օգնության ամերիկահայ հիմնադրամի կողմից (AHAP): Ծրագիրը կիրականացվի «Արաբկիր» միացյալ մանկական բարեգործական հիմնադրամի (ՄՄԲՀ), Լսողական խնդիրներ ունեցող երեխաների մայրերի «Հավատ» ՀԿ-ի և «Արաբկիր» ԲՀ-ԵԴԱԻ սուրդոլոգիական ծառայության կողմից:
Ծրագրի շնորհիվ վերջին տարիներին ավելի քան 4000 մարդ ստացել է լսողական սարքեր: Հոկտեմբերից օգնություն կցուցաբերվի նաև 44-օրյա պատերազմի հետևանքով լսողական խնդիրներ ունեցողներին:
Եթե Դուք ևս մասնակցել եք 44-օրյա պատերազմին և լսողական սարքի կարիք ունեք, ուղարկեք մեզ հաղորդագրություն կամ գրել diaspora@gov.am էլ. հասցեին:

Бесплатные слуховые аппараты для участников Второй Арцахской войны
Новая программа для военнослужащих с проблемами слуха, полученными в результате 44-дневной войны. Она финансируется Американо-армянским фондом слуховой помощи (AHAP). Проект будет реализован Объединенным детским благотворительным фондом «Арабкир» (ОДБФ), общественной организацией матерей детей с нарушениями слуха «Ават» и сурдологической службой Медицинского центра «Арабкир».
Благодаря программе за последние годы слуховые аппараты получили более 4000 человек. С октября помощь будет оказываться людям с проблемами слуха, возникшими в результате 44-дневной войны.
Если Вы участвовали в 44-дневной войне и Вам нужен слуховой аппарат, отправьте нам сообщение или напишите по адресу: diaspora@gov.am.